XXVIII Niedziela Zwykła

www.pj.wschowa.net.pl                                           Wschowa 2011.10.09.

www.pielgrzymwschowski.bnx.pl

XXVIII  Niedziela  Zwykła

1. Dzisiaj będzie zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu Jana-Pawła II wpierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  2. W przyszłą Niedzielę taca będzie przeznaczona na budowę kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Z radością informujemy Czcigodnych Parafian, że nasz Parafianin Barnaba Dębicki podjął studia filozoficzno- teologiczne w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu, przygotowujące do przyjęcia święceń kapłańskich. Modlitwie całej Wspólnoty zawierzamy kolejne powołanie do stanu duchownego  z naszej Parafii.
  4. Przez cały miesiąc październik zapraszamy do modlitwy różańcowej, od poniedziałku do piątku. I tak: Modlitwie przewodniczą:

W Poniedziałki i CzwartkiDzieci i Młodzież o godz. 17.00.

– w pozostałe dni Dorośli o godz.  17.30.

w Niedziele  nabożeństwo o godz.  17.00.

1. Spotkanie Młodzieży Gimnazjalnej klas III przygotowujących się do  Sakramentu Bierzmowania będzie dzisiaj  po Mszy w Kaplicy.
  2. W piątek przypada Dzień Nauczyciela, w naszych modlitwach polecajmy Bogu wszystkich Nauczycieli i Wychowawców.
  3. W Niedzielę 16 października przypada już 33 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy na Biały Marsz Pokoju gdzie w modlitwie Różańcowej polecać będziemy Bogu za wstawiennictwem błg. Jana-Pawła II nasze intencje i modlić sie o Jego kanonizację.  Marsz będzie po Mszy Św. wieczornej. W tym dniu nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.00. Biały Marsz rozpoczniemy krótkim montażem muzycznym przygotowanym przez Dzieci i Katechetów oraz Panią Jolantę nauczycielkę muzyki  w  SOSW we Wschowie a zakończymy u O. Franciszkanów montażem przygotowanym przez Siostrę Izabelę Panią Elżbietę Machowską i Młodzież.  Na trasie marszu będziemy rozważać tajemnice różańcowe. Zapraszamy Harcerzy i Strażaków.
  4. Parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy w przyszłym roku na przełomie października i grudnia.. Przyjmujemy zapisy chętnych na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach Św. Koszty będą w granicach ok. 4 tys. zł. Zapisy do końca roku.
  5. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych będzie w sobotę o godz. 10.0  w świetlicy przy Gimnazjum  nr 2 we Wschowie
  6. Do nabycia są już kalendarze na 2012 w cenie : wielokartkowy 3 zł kartonikowy 1 zł.
  7. Przy wyjściach z kaplicy można zabrać kartki na wypominki. Prosimy bardzo o czytelne wypełnianie wypominek.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
  9. Do nabycia tygodnik "Niedziela" oraz Gość Niedzielny, Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. Za wszelkie ofiary składane na tacę na budowę  i przy innej okazji składamy serdeczne -Bóg zapłać!
  11. Sprawozdanie z działalności CARITAS naszej Parafii za rok 2010 znajduje się na tablicy ogłoszeń w przedsionku.