17. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 25.07.2021 r

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś, we wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, po każdej Mszy Świętej. Podczas poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców będzie można złożyć ofiarę do puszki na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie za szczęśliwe podróże („1 grosz za 1 kilometr”).

2. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych. W niedziele Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 20.00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30 i 18.00); w tygodniu Eucharystia codziennie o godz. 18.00. W Przyczynie Górnej Msza Święta niedzielna o godz. 9.30.

3. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu – pół godziny przed Mszą Świętą.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

5. W czasie wakacji nie ma czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek (ostatni piątek miesiąca lipca) po wieczornej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące. Zapraszamy na adorację i modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące.

7. W najbliższą niedzielę rozpocznie się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości.

8. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

9. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa, zachowaniu dystansu społecznego i o godnym stroju w kościele.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

11. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże.

12. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 20. 06. 2021 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od dzisiejszej niedzieli (20 czerwca 2021 r.) zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i świata nakazane!

2. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na budowę kościoła!

3. W czerwcu zapraszamy codziennie na nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

5. W środę przypada Dzień Ojca (23.06.).

6. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu o godz. 18.00 Eucharystia dziękczynna na miniony rok szkolny i katechetyczny! Zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców!

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – zakończenie apelem jasnogórskim o godz. 21.00.

8. W piątek (ostatni piątek miesiąca) zapraszamy na nabożeństwo za dusze w czyśćcu cierpiące.

9. W sobotę o godz. 16.00 Jubileusz XXV – lecia kapłaństwa Ojca Władysława Mężyka - franciszkanina. Zapraszamy na dziękczynną Eucharystię!

10. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą przez nadzwyczajnych szafarzy w każdą niedzielę po porannej Eucharystii. Prosimy o zgłoszenia!

11. Natomiast w I piątki odwiedziny chorych przez prezbiterów będą od miesiąca września.

12. Rozpoczęcie spotkań Kręgu Biblijnego w każdy poniedziałek od miesiąca września br.

13. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonię do Mikoszewa odbędzie się 29.06.2021 r. o godz. 19.00.

14. W tym tygodniu rozpoczną się wakacje – czas urlopów, wypoczynku, wczasów, wycieczek. Należy zwrócić uwagę na zachowanie przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych oraz na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy Świętej. Prosimy rodziców i opiekunów by zadbali w czasie wakacji o możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej dla dzieci i młodzieży.

15. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątania kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

17. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!