PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO PORTUGALII

Pielgrzymka samolotowa do PORTUGALII   2019 r. TERMIN: koniec lipca 2019

Z Parafii Św. Jadwigi Królowej we Wschowie
CENA: 3140,zł+ bilety normalne(ok.90 EUR)
             3140,zł +bilety ulgowe (ok.75,EUR)
Propozycja programu:
1. dzień- Transfer autokarowy ze Wschowy do WROCŁAWIA. Odprawa. Przylot do LIZBONY. Transfer autokarowy do hotelu w FATIMIE. Późna obiadokolacja, nocleg.
2.Śniadanie.Zwiedzanie Fatimy, Sanktuarium, Droga Krzyżowa, AJUSTEL(rodzinna miejscowość
dzieci).Wieczorem procesja ze świecami. Obiadokolacja, nocleg.
3.dzien- Śniadanie. Wyjazd do klasztorów w BATALHA i ALCOBACA(Unesco) oraz miejscowości  NAZARE położonej nad Atlantykiem. Odpoczynek na plaży.
Przejazd do dzielnicy Site-wspaniała panorama oceanu na szczycie klifu.
Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, nocleg.
4. Dzień-Śniadanie. Przejazd do MAFRY-zwiedzanie narodowego Palacio e Convento de Mafra
(świątynia, pałac królewski, fenomenalna biblioteka, której zbiory przed szkodnikami zabezpieczają nietoperze).Następnie przejazd do CABO DE ROCA(dziki i surowy przylądek, stanowiący najdalej wysunięty na zachód punkt stałego lądu Europy-wspaniały punkt widokowy z klifów przylądka na Atlantyk ).Przejazd do miejscowości SINTRA, zwiedzanie pałacu Pena pochodzącego z  okresu romantyzmu. Jest Pomnikiem Narodowym, wpisanym na listę UNESCO i uznany za jeden z siódmych cudów Portugalii. Powrót na obiadokolację i nocleg do Fatimy.
5. dzień- Śniadanie. Przejazd do AVEIRO, miasta na wodzie, z charakterystycznym labiryntem kanałów, który dominuje w tutejszym krajobrazie. Spacer po centrum, gdzie można podziwiać malownicze domy rybaków.
Następnie PORTO-panoramiczne zwiedzanie miasta, degustacja wina w lokalnej winiarni.
Ew.krótki, odprężający rejs po rzece Douro, podczas którego przepłyniemy pod wszystkimi mostami w mieście. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.
6. dzień- Śniadanie. Wyjazd do TOMAR-zwiedzanie dawnego zamku Rycerzy Chrystusowych-dawnych Tempplariuszy. Następnie przejazd do OBIDOS-pięknego miasta białych domów dekorowanych motywami roślinnymi, otoczone murem z epoki arabskiej.
SANTAREM-miejsce znane jako stolica gotyckiej Portugalii.
7.Śniadanie.Czas wolny. Ew. spacer do jaskini kresowej Grutas da Moeda. Obiadokolacja, nocleg. Wieczorem procesja ze świecami.
8.dzień-Śniadanie .Wykwaterowanie z hotelu.Przejazd do LIZBONY, jednej z najmniejszych europejskich stolic. Spacer po Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie klasztoru Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisanego na listę UNESCO. Wizyta na Placu Handlowym. Spacer głównym deptakiem Lizbony, podczas którego zobaczyć można: Rua Augusta, plac Rossio, mauretańeja Alfama - najstarszą dzielnicę Lizbony.
Czas wolny, możliwość przejażdżki zabytkowym tramwajem na wzgórze i obserwacji miasta z punktu widokowego ze wzgórza, gdzie wznosi się zamek św. Jerzego.
Transfer na lotnisko, odprawa, wylot do Wrocławia ok.19:25.Transfer autokarowy do Wschowy.

Cena zawiera:
- transfer autokarowy Wschowa-Wrocław-Wschowa
- przelot samolotem na trasie Wrocław-Lizbona-Wrocław liniami Ryanair
( w cenie biletu bagaż do 20 kg/os. o wymiarze 81cmx119cmx119cm+ podręczny bagaż o wymiarach 40cmx20cmx25cm).
- autokar portugalski z klimatyzacją wg programu
- zakwaterowanie w Fatimie w hotelu 3***, położonym przy Sanktuarium
  pokoje 2-osobowe z łazienką i tv. W hotelu winda i restauracja.
- świadczenia: 7 noclegów + 7 śniadań(bufet)+ 7 obiadokolacji(bufet z napojem:
  mineralna woda i wino czerwone i białe)
- ubezpieczenia zagraniczne(na osobę)- TU EUROPA S.U. KL-30000,EUR+NNW
   3tys.EUR+bagaż 300EUR
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny-10,zł/os.
- opiekę pilota-przewodnika
- bilety wstępu-normalne i ulgowe, które przysługują uczniom, studentom i osobom pow.65 lat:

Cena nie zawiera:

Posiłku ( obiadu przed wylotem) z Portugali
-ew. dopłaty do chorób przewlekłych 32,zł/os.
-ew. możliwości wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 2,7% od ceny imprezy.

UWAGI!!
- w momencie wykupu biletu lotniczego, nie ma możliwości zwrotu pieniędzy, można ew. do 14 dni przed wylotem tylko podmienić osobę
- pierwsza zaliczka powinna być w wysokości ok.1200,zł/os. Do końca lutego 2019

ZAPISY I WPŁATY W KSIEGARNI ŚW. ANTONIEGO WE WSCHOWIE