Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW EUROPY 2018

PIELGRZYMKA MARZEŃ    2018 R

 

 

LA SALETTE · LOURDES · FATIMA · ALJUSTREL · VALINHOS · SANTIAGO DE COMPOSTELA · TAIZE · ARS 

· ALTÖTTING · MARKTL AN INN

 

PROGRAM RAMOWY 14 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników we Wschowie i wyjazd w godzinach porannych. Przejazd na nocleg w okolice Strasburga.

DZIEŃ 2 

Śniadanie. Przejazd do La Salette. nawiedzimy Sanktuarium Płaczącej Madonny położonym we francuskich Alpach, na wysokości 1800 m n.p.m. pomiędzy Górą Planeau (1804 m) a zboczami Gargas (2208 m) i Chamoux (2198 m). Obiadokolacja i nocleg w La Salette.

DZIEŃ 3 

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Sanktuarium.  Wspaniałe otoczenie pięknych gór, majestat przyrody, urzekająca cisza i kojący szum płynącego potoku przyciąga w to święte miejsce, coraz  większą liczbę pątników, pragnących zapoznać się z Orędziem Płaczącej Pani. Tutaj – Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz 19.09.1846 roku.Czas na indywidualną modlitwę. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 

Śniadanie. Przejazd do Lourdes. Obiadokolacja, po której Nabożeństwo Maryjne oraz udział w procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 5 

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes. Nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki  Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień z napisem „Jestem Niepokalane Poczęcie” tzw. Massabielskiej. Udział we Mszy św. i Drodze Krzyżowej oraz poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą młyn Boly – miejsce urodzenia i pierwszych lat życia Bernadetty Soubirous, La Cachot – dawne więzienie, w którym mieszkała wraz z rodziną w czasie objawień, kościół parafialny św. Piotra, gdzie ochrzczono Bernadettę (obecny kościół Najświętszego Serca Jezusowego).Obiadokolacja. Udział w Nabożeństwie Maryjnym i procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 6 

Śniadanie, po którym pożegnanie Lourdes przy Grocie Objawień. Przejazd do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium maryjnego wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Udamy się do kapliczki zwanej Kaplicą Objawień, która jest „sercem sanktuarium”. Przed kapliczką na marmurowej kolumnie stoi figura Matki Bożej Fatimskiej – dokładnie w tym miejscu, gdzie ukazywała się Maryja. Kolejną świątynią, którą zobaczymy będzie Bazylika Matki BożejRóżańcowej. Ten strzelisty kościół z 65-metrową dzwonnicą zbudowano z miejscowego kamienia. Przed wejściem umieszczony jest 5-metrowy posąg Niepokalanego Serca Maryi, wykonany według wskazówek Łucji. Z kolei udamy się do największego kościoła Bazyliki Trójcy Przenajświętszej, która może pomieścić ponad 8,5 tys. pielgrzymów. Na placu przed świątynią stoją pomniki papieży, którzy szczególnie czcili Matkę Bożą z Fatimy Jana Pawła II, Pawła VI i Piusa XII. W pobliżu Bazyliki znajduje się fragment Muru Berlińskiego ukryty w rotundzie ze szkła i kamienia – pamiątka Bożej interwencji upadku komunizmu zapowiedzianego w Fatimie. Zwiedzimy także wystawę „Światło i pokój”, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 8 

Śniadanie. Uzupełniające zwiedzanie sanktuarium. Udział w nabożeństwach i Mszy św. Po południu udamy się do Aljustrel – miejsca urodzenia trójki widzących, a następnie do Valinhos – miejsca pierwszego i trzeciego pojawienia się Anioła w 1916 r. oraz jedynego pojawienia się Matki Bożej poza Cova da Iria w 1917 r. Możliwość odprawienia nabożeństwa Drogi Krzyżowej, znanej także pod nazwą Kalwarii Węgierskiej. Stacje Drogi Krzyżowej znajdują się wzdłuż dróżki, którą dzieci udawały się z domu do Cova da Iria. Powrót na obiadokolację. Udziału w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 9 

Śniadanie. Pożegnanie sanktuarium, po którym przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie za ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Spacer malowniczymi, kamiennymi uliczkami starego miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

DZIEŃ 10  

Śniadanie, po którym przejazd do Lourdes. Obiadokolacja. Udział w Nabożeństwie Maryjnym i procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 11  

Śniadanie. Pożegnanie Lourdes przy  Grocie Massabielskiej. Przejazd do Taize – niewielkiej wioski w sercu Burgundii. To tutaj w 1940 roku brat Roger założył międzynarodową wspólnotę ekumeniczną.Nawiedzimy kościół będący miejscem spotkań wspólnoty oraz przybywających z różnych stron świata młodych ludzi pragnących zgłębić swoją wiarę poprzez wspólne czytanie Pisma Świętego, modlitwy oraz śpiew. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Lyonu.

DZIEŃ 12  

Śniadanie. Przejazd do Ars-miasta św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Nawiedzimy stary kościół, gdzie dokonywały się liczne cuda oraz konfesjonał, w którym przez 40 lat spowiadał wiernych św. Jan. Nawiedzimy także nową bazylikę, w której znajdują się doczesne szczątki Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Strasburga.

DZIEŃ 13  

Śniadanie, po którym przejazd do Altötting. Nawiedzimy Kaplicę Łask z IX w., w której znajduje się słynna rzeźba Czarnej Madonny. Następnie zobaczymy kościół św. Konrada oraz bazylikę św. Anny, w której Joseph Ratzinger odprawił uroczystą Mszę Świętą z okazji 500-lecia podróżowania do Altotting. Na Kappelplatzu zobaczymy także barokową fontannę Madonny oraz kościół św. Magdaleny z XVIII w. Na placu Brata Konrada zatrzymamy się przed posadzoną przez Jana Pawła II „Lipą Papieską”.  Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Altötting.

 

 

 

DZIEŃ 14  

Śniadanie. Przejazd do Marktl Am Inn – miejsca urodzenia Benedykta XVI. Zobaczymy dom rodzinny papieża, a także kościół parafialny św. Oswalda, w którym otrzymał chrzest. Wyjazd w drogę powrotną. Obiad pożegnalny. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

TERMIN:   KONIEC CZERWCA   POCZĄTEK  LIPCA 2018  R.      ZAPISY DO KOŃCA CZERWCA  2017.

 

 

ZAPEWNIAMY:

·                      przejazd komfortowym autokarem,

·                      13 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami,

·                      13 śniadań, 12 obiadokolacji, 1 obiad

·                      opiekę i informację turystyczną pilota,

·                      ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 5 000 zł w RP

UWAGI:

·   wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Św.

·   program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

·   niezbędny dokument: dowód osobisty lub paszport

·   na bilety wstępu, przewodników lokalnych, nagłośnienie i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 120 €


Copyright © 2013. All Rights Reserved.