ZHP

„Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu...” /Przyrzeczenie Harcerskie/

Od kilku już lat w naszej parafii swoją służbę pełnią wschowscy harcerze. Angażują się oni w różne uroczystości, m.in. Białe Marsze, Drogi Krzyżowe ulicami miasta oraz obchody Triduum Paschalnego, podczas których pełnią warty przy Grobie Pańskim, a także prowadzą adorację.

Każdego roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia harcerze podczas Mszy Świętej przekazują nam Betlejemskie Światło Pokoju, by wspólnie świętować przyjście Pana Jezusa.

Nasza parafia związana jest ze wschowskim harcerzami również poprzez osobę kapelana Hufca ZHP Wschowa. Funkcję tą pełnił ks. Sławomir Przychodny. Od 21.11.2009 roku kapelanem jest ks. Grzegorz Laskowski.

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!