Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

29. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 17.10.2021 r

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA

 

1. Dziś, w III niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę, są przeznaczone na budowę kościoła!

2. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży w naszym kościele. W poniedziałki i czwartki o godz. 18.45 – po Mszy Świętej wieczornej.

3. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15. W Przyczynie Górnej nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele przed Eucharystią o godz. 9.30.

4. W poniedziałek św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Służby Zdrowia.

5. We wtorek rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypominał nam, że wolność jest w nas.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i piątek po Mszy Świętej wieczornej od godz. 19.00 – 19.30.

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do godz. 21.00.

8. W przyszłą niedzielę Eucharystia o godz. 8.00 w intencji Pana Jana Czaińskiego, w której będziemy dziękować Panu Bogu za jego posługę w naszej parafii i prosić o Boże błogosławieństwo dla niego i jego rodziny.

9. Za tydzień niedziela misyjna, taca jest przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.

10. W dniach od 24 do 30 października 2021 r. odbędą się katechezy kursu przedmałżeńskiego. Zainteresowanych zapraszamy na pierwsze spotkanie w niedzielę, 24.10.021 r. na g. 18.00 do kościoła farnego, następnie do Mszy Świętej spotkanie organizacyjne i podanie informacji.

11. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy Braci i Siostry do duchowego przygotowania się do uroczystości i porządkowania cmentarzy i grobów. Prosimy o godnym zachowaniu się w miejscach spoczynku zmarłych.

12. Wypominki – wspominając naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny, wypisujemy na wyłożonych kartkach wyraźnie ich imiona, składamy ofiarę jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele „za dusze, które są w ręku Boga”.

13. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie i wystrój kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji! Dziękujemy Państwu Monice i Kamilowi Olszańskim za ofiarowane przybory szkolne, które dostarczyli po swoim ślubie dla Caritasu naszej parafii – na rzecz najbardziej potrzebujących!

14. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu!

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

16. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

28. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 10.10.2021 r

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA

 

1. Dziś, zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, po każdej Eucharystii zbieramy ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży w naszym kościele. W poniedziałki i czwartki o godz. 18.45 – po Mszy Świętej wieczornej

3. Przez cały miesiąc październik nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Zapraszamy wszystkich Braci i Siostry do wspólnej modlitwy! W Przyczynie Górnej nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele przed Eucharystią o godz. 9.30.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i piątek po Mszy Świętej wieczornej od godz. 19.00 – 19.30.

5. W czwartek – Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do godz. 21.00.

7. Spotkanie informacyjne dla młodzieży z klas 7 Szkoły Podstawowej pragnącej rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w kościele.

8. W sobotę rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Podczas Mszy Św. i różańca modlimy się o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. Jan Paweł II, oraz o obfite łaski za jego wstawiennictwem.

9. W przyszłą niedzielę – III niedzielę miesiąca – ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła. 10. Wypominki – zbliża się szczególny czas modlitwy za zmarłych w Kościele. Od następnej niedzieli zostaną wyłożone w kościele kartki wypominkowe.

11. W dniach od 24 do 30 października 2021 r. odbędzie się kurs przedmałżeński. Zainteresowanych zapraszamy na pierwsze spotkanie w niedzielę, 24.10.2021 r. na godz. 18.00 do kościoła farnego, następnie po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne i podanie informacji.

12. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie i wystrój kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji.

13. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk i o zachowaniu dystansu w kościele.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

15. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

27. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 03.10.2021 r

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA

 

1. Dziś w naszej wspólnocie gościmy Braci i Siostry ze wspólnot neokatechumenalnych. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży w naszym kościele. W poniedziałki i czwartki o godz. 18.45 – po Mszy Świętej wieczornej

2. Przez cały miesiąc październik nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej dzieci, młodzież, małżeństwa, starszych! W Przyczynie Górnej nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele przed Eucharystią o godz. 9.30.

3. We wtorek zapraszamy wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 8 na godz. 17.15: na różaniec i Eucharystię, a potem na spotkanie.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i piątek po Mszy Świętej wieczornej od godz. 19.00 – 19.30

5. We środę rozpoczynamy Gregoriankę za śp. ks. Krzysztofa Maksymowicza.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca października. Modlimy się za powołanych do Służby Bożej w Kościele oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W czwartek – 7 października – poświęcenie różańców dzieci I – komunijnych. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na godz. 17.15 na różaniec i na Eucharystię.

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do godz. 21.00

9. W sobotę – 9 października – Dzień Skupienia dla wszystkich kobiet pod hasłem „Godność kobiety. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w kościele. Dzień Skupienia poprowadzi Siostra  Rut CSIC – Niepokalanka z Szymanowa.

10. W przyszłą niedzielę - 10 października 2021 r. - odbędzie się XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W tym dniu w całej Polsce będzie miała miejsce zbiórka do puszek po każdej Eucharystii na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

12. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie i wystrój kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji.

13. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk i o zachowaniu dystansu w kościele

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła

15. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.