Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA B

 

pj.wschowa.net.pl                                                   Wschowa   2018.04.22.

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA

 

1.     Dzisiaj Niedziela Dobrego pasterza , rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa. Dzisiaj zbiórka do puszek symbolicznej złotówki. Bóg zapłać.

2.     Wszystkim, którzy podjęli  trud czytana Słowa Bożego przez cały dzień w naszej parafii bardzo serdecznie dziękujemy.

3.     Młodzież klas trzecich Gimnazjum zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania w sobotę  28 kwietnia na plebanię:  Chłopców o godz. 14.00. dziewczęta o godz. 15.00.

4.     Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.

5.     Parafia Św. Stanisława Bpa  organizuje pielgrzymkę do Wilna 25-29 czerwca. Szczegóły na plakacie.

6.     W sprawie wyjazdu młodzieży do Lednicy zgłoszenia u Ks. Piotra.

7.     Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, nasza gazetka parafialna .  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8.     W przyszłą Niedzielę będzie zbiórka do puszek na wsparcie inicjatywy JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU. Jest to oddolna inicjatywa ludzi świeckich. Można też wpłacać na konto Klasztoru Franciszkanów. Szczegóły poniżej.

9.     Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

10.Organizowany jest wyjazd samochodami w Bieszczady od 4 do 13. sierpnia. Szczegóły na plakatach.

11. Na tablicy ogłoszeń umieszczona jest wizualizacja Pomnika upamiętniającego 100lecie odzyskania niepodległości, który stanie na cmentarzu parafialnym. Ofiary na pomnik będą zbierane 3 maja do puszek.

 

31 maja w Boże Ciało  odbędzie się wydarzenie, inicjatywa o  nazwie

                    JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU

Jest to inicjatywa oddolna ludzi świeckich, którzy pragną, by nasze

Miasto – wszyscy mieszkańcy zjednoczyli się. Możemy i powinniśmy walczyć i dbać o nasze dziedzictwo i oto, co jest naszą małą ojczyzną o naszą Wschowę. Inicjatywa jest przedsięwzięciem dużym i liczne są wydatki, dlatego za tydzień 29 kwietnia przed każdym kościołem we Wschowie będzie można wesprzeć swoją ofiarą. Można też wpłacić pieniądze na konto klasztoru Franciszkanów: Bank Spółdzielczy we

Wschowie nr konta 52 8669 0001 0003 8771 2000 0001 w

tytule Dzień Uwielbienie na cele kultu religijnego  Zapraszamy

wszystkich już dziś na wschowski rynek 31 maja od godz. 15.00 - 22.30

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA B

 

 

pj.wschowa.net.pl                                                   Wschowa   2018.04.15.

.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

III NIEDZIELA  WIELKANOCNA

 

1.      Rozpoczynamy  Tydzień Biblijny. W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

2.      Taca dzisiejsza przeznaczona jest na budowę kościoła. Bóg zapłać.

3.      W środę zapraszamy do czytania Pisma Świętego od rana po Mszy o godz. 7.00 do Mszy  wieczornej. . Od Dziejów Apostolskich przez cały dzień do Mszy wieczornej. Czytania trwałoby przez pół godziny by można było też zyskać Odpust Zupełny za czytanie Słowa Bożego. Chętnych do czytania prosimy o wpisywanie się na listę czytających w odpowiednich godzinach w zakrystii .

4.      Młodzież klas trzecich Gimnazjum zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania dzisiaj na  godzinę 16.00 do kościoła i po spotkaniu w kościele na spotkanie w grupach na plebanii.

5.      Dnia 18 kwietnia o godz. 18.00 w kościele Parafialnym p.w. Św. Stanisława B.M. zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki Marii i wszystkich którzy zginęli w katastrofie  pod Smoleńskiem.

6.      Spotkanie z protetykiem słuchu odbędzie siędnia 18 kwietnia w środę  po Mszy wieczornej o godzinie 19:00 na plebanii. Szczegóły na plakatach.

7.      Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.

8.      Parafia Ą. Stanisława Bpa  organizuje pielgrzymkę do Wilna 25-29 czerwca. Szczegóły na plakacie

9.      Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, nasza gazetka parafialna .  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

11.Organizowany jest wyjazd samochodami w Bieszczady od 4 do 13. sierpnia. Szczegóły na plakatach.

II NIEDZIELA WLKN. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 

pj.wschowa.net.pl                                                   Wschowa   2018.04.08.

.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

1.      Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj   zapraszamy do naszego kościoła na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego wraz z uwielbieniem które przygotuje i poprowadzi Zespół Ewangelizacyjny HAIRETE. 

2.      W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w czasie  Mszy wieczornej możemy się włączyć w Duchową Adopcję dziecka poczętego a jeszcze nie narodzonego. Po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

3.      Młodzież klas trzecich Gimnazjum zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania w przyszłą Niedzielę 15 kwietnia  na godzinę 16.00 do kościoła i po spotkaniu w kościele na spotkanie w grupach na plebanii.

4.      Wspólnota Odnowy przy klasztorze O. Franciszkanów zaprasza na wieczór uwielbienia w środę  11.04. Początek Msza o godz. 18.00.

5.      Dnia 18 kwietnia o godz. 18.00 w kościele Parafialnym p.w. Św. Stanisława B.M. zostanie odprawiona Mszą Św. w intencji Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki Marii i wszystkich którzy zginęli w katastrofie  pod Smoleńskiem.

6.      W Szkole Podstawowej w Przyczynie Górnej rozpoczyna swą działalność 55 Drużyna Starszoharcerska.Zapraszamy wszystkich chętnych od 4 klasy wzwyż na zbiórki drużyny we wtorki od godziny 17.00 do 18.30.

7.      Spotkanie z protetykiem słuchu odbędzie siędnia 18 kwietnia w środę  po Mszy wieczornej o godzinie 19:00 na plebanii. Szczegóły na plakatach.

8.      Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.

9.      Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, nasza gazetka parafialna .  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

11.Organizowany jest wyjazd samochodami w Bieszczady od 4 do 13. sierpnia. Szczegóły na plakatach.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.