IV Niedziela Wielkiego Postu Rok C

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej
     w każdy piątek o godz. 17.00 – dla dzieci, o 18.30 – dla młodzieży
     i dorosłych. Nabożeństwo
    Gorzkich Żali w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
  2. Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w piątek 22 marca do 24 marca  do Niedzieli Palmowej. Rekolekcje będziemy przeżywali z kopią Całunu Turyńskiego, które poprowadzi Paulista Kustosz Całunu ks. Zbigniew Dudek.
  3. Spowiedź rekolekcyjna w sobotę  23 marca od 8.30 do 9.00 i od 16.00 do 18.00
  4. W sobotę  23 marca po rekolekcjach ok. 19.30 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Młodzież i Centrum Kultury i rekreacji we Wschowie.
  5. Taca w przyszłą Niedziele przeznaczona jest na budowę nowego kościoła. Bóg zapłać za wsparcie.
  6. W każdą I środę miesiąca zapraszamy Małżeństwa na Mszę Św. wieczorną i spotkanie po Mszy w kaplicy.
  7. W każdy czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 20.00 zakończenie o 21.00
  8. Młodzież klas drugich gimnazjum zapraszamy za tydzień na Mszę Św. wieczorną i po Mszy Św. wieczornej na  spotkanie w kaplicy.
  9. Wszystkich objętych pomocą CARITAS  naszej parafii zapraszamy na Msze Św. wieczorną we wtorek 12 marca i po odbiór produktów żywnościowych po Mszy Św.
  10. Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników sklepu INTERMARCHE mogliśmy wesprzeć potrzebujące rodziny produktami zakupionymi w tym sklepie. Wszystkim dobrodziejom  za okazane serce i wsparcie składamy  serdeczne Bóg zapłać.
  11. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Lourdes w sierpniu od 11 do 22 sierpnia. Zapisy do końca marca. Ponieważ należy wpłacić na rezerwację noclegów, musimy mieć orientacje o liczbie zainteresowanych. Plan pielgrzymki jest umieszczony w gablotach. Kwota  2600 zł + 80 Euro. Trasa liczy ok. 6 tys. km.
  12. Można zabrać do domu skarbonkę na jałmużnę postną. Przynosimy ją w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów. Ofiary tam złożone są wyrazem naszego umartwienia i miłości na rzecz ubogich. Są też do nabycia świece na stół wielkanocny w cenie 5 zł.
  13. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć kartki świąteczne, dochód przeznaczamy na pomoc potrzebującym.
  14. Dziękujemy serdecznie za sprzątnie naszej świątyni. Bóg zapłać.
  15. Do nabycia jest tygodnik Niedziela, Przewodnik katolicki, Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
  16. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę na budowę  i przy innej okazji.

Program pielgrzymki – sanktuaria Francji  11 do  22 sierpnia 2013

PARAFIA ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ WE WSCHOWIE

1-szy dzięń , wyjazd ze Wschowy w godz. południowych, jazda z postojami do La Salette (Francja) (ok. 1500 km)

2-gi dzień –przyjazd do La Salette w godz. popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w procesji światła.

3-ci dzień –zwiedzanie i nawiedzenie Sanktuarium, czas na indywidualne spotkanie z Matką Najświętszą, droga krzyżowa, wieczorna msza św. z procesją światła. Obiadokolacja, nocleg.

4-ty dzień- wyjazd po śniadaniu do Ars-sur-Formans – pod opieką św. Proboszcza z Ars –Jan Maria Vianey, nawiedzenie i zwiedzanie Sanktuarium, obiadokolacja , nocleg  (ok. 250 km)

5-ty dzień_ po śniadaniu wyjazd (uwaga wcześnie ok. 4.00!) przejazd do Avignon (niewola avignońska papieży, przejazd do Carcassone – krótkie zwiedzanie miasta ze średniowiecznymi fortyfikacjami- przejazd do Lourdes – zakwaterowanie, obiadokolacja , wieczorny różaniec i procesja światła. (ok. 800 km)

6-ty dzień – śniadanie, u stóp Matki Bożej ze Świętą Bernardettą Soubirou w grocie massabielskiej, program duszpasterski własny lub wg wskazań sanktuaryjnych. Obiadokolacja, nocleg.

7-my dzień. –śniadanie, przejazd do Bayonne – nawiedzenie katedry, forteca z czasów rzymskich, przejazd na plażę nad Oceanem Atlantyckim, relaks – obiadokolacja i nocleg w Bordeaux – wieczorny spacer i degustacja wybornych francuzkich win    (ok. 250 km)

8-my dzień-po śniadaniu –nawiedzenie katedry św. Andrzeja a później wyjazd do Lisieux – stamtąd jest św. Tereska od Dzieciatka Jezus – po drodze Poitiers- w średniowiecznej bitwie chrześcijańskie rycerstwo zatrzymało tam pochód Arabów w głąb Europy i Tours – dowiemy się dlaczego św. Marcin kojarzony jest z rogalami, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. (ok. 650 km)

9-ty dzień-śniadanie, nawiedzenie najbardziej popularnego wśród katolików Francji Sanktuarium. Bazylikę tę nawiedził także błog. Jan Paweł !! w 1980 roku. Dzień wg własnego planu duszpasterskiego lub wskazań sanktuaryjnych, przejazd do hotelu pod Paryżem, późna obiadokolacja i nocleg. (ok. 220 km)

10-ty dzieńpo śniadaniu przejazd do Paryża –dzielnica Łacińska z Sorboną, opactwem Cluny i katedrą Notre Dame, Wieża Eiffla i Pola Marsowe, po południu bazylika Sacre Ceour i Monmartre, cmentarz Per la Chez.

11-ty dzień  po śniadaniu przejazd do Wersalu (koleją RAR, bilet ok. 3 euro, zwiedzanie Pałacu lub tylko ogrodów – niedościgniony wzór budowy rezydencji pałacowych w Europie, powrót koleją do Paryża- Luwr, centrum Pompidou, dzielnica EUR, kolacja, spotkanie na Placu Concorde z autokarem. Nocny przejazd do Wschowy (ok.  1300 km)

12-ty dzień – przyjazd do Wschowy i zakończenie pielgrzymki w godz. przedpołudniowych

KOSZT   PIELGRZYMKI:  2600 ZŁ  i 80 EURO

Zapisy do końca marca w księgarni Św. Antoniego

Pielgrzymka dojdzie do skutku jeżeli uzbiera się 40 osób. Trasa liczy ok 6 tys km.

Zabrać ze sobą Europejska Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Telefon kontaktowy; 65 540 64 20  lub 604 632  782