ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Wschowa, 05-06-2022 r.

uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W miesiącu czerwcu, zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, modlimy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, "aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność w miłości oraz świętość w codziennym życiu".

4. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.30, przed Mszą Św. o godz. 18.00.

5. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII.

6. We środę, 8 czerwca br., przypada w naszej wspólnocie parafialnej doroczny ODPUST ku czci św. Jadwigi, Królowej - naszej Patronki. Zapraszamy wszystkich Braci i Siostry na Uroczystą Sumę Odpustową o godz. 18.00, którą będzie sprawował w intencji Wszystkich Parafian i homilię głosił ks. Marek Tokarczyk.

7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie od g. 20.00 - 21.00.

8. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w piątek od g. 19.00 - 19.30.

9. Zapraszamy rodziców z dziećmi I - Komunijnymi na pielgrzymkę do Grodowca w dniu 11 czerwca br. (sobota). Wyjazd o godz. 8.00, a powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 30 zł

10. W przyszłą niedzielę - uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

11. 16 czerwca br. przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. W tym dniu o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia w naszym kościele i udamy się w procesji do 4 ołtarzy, w kierunku kościoła farnego - św. Stanisława Bpa i M.

12. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość - Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy z posprzątanie kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, zwłaszcza na budowę kościoła, czy przy innej okazji!
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela iGość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

14. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia - Szczęść Boże!