3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wschowa, 01-05-2022 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś w Przyczynie Górnej doroczny odpust ku czci św. Jerzego o godz. 9.30.

2. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy codziennie na godz. 17.30.

3. We wtorek uroczystość NMP - Królowej Polski, Głównej Patronki Polski – Diecezjalna Modlitwa za Ojczyznę w Rokitnie; Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do Rokitna. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym dniu Msze Święte wg porządku niedzielnego:8.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W Przyczynie Górnej o godz. 9.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca maja. W I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 20.00 - 21.00. W I piątek wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy oraz zniewagi swoje i całego świata. W te dni spowiedź święta rano o godz. 6.30, a po południu od godz. 17.00. W I piątek odwiedziny chorych w ich domach z Komunią Świętą od godz. 8.30. Ksiądz Wikariusz odwiedzi swoich chorych w pierwszą sobotę czerwca
5. W I sobotę miesiąca o g. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączone ze zmianą tajemnic Różańca Świętego. Intencja Apostolstwa Modlitwy: "O wiarę dla młodych".

6. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w piątek od g. 19.00 - 19.30.

7. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość I Komunii Świętej o godz. 10.00. Modlimy się w intencji dzieci i ich rodzin.

8. Zapraszamy wszystkie dzieci na niesamowite warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły. Warsztaty poprowadzi p. Bogumiła Bednarek z Kościerzyny, zdobywczyni nagród na wielu konkursach. Koszt udziału w warsztatach to symboliczne 5 zł na materiały. Wykonane kwiaty dzieci zabiorą ze sobą. Zapisy u ks. Adama Żygadło. Szczegóły na plakatach.

9. Od 22 maja br. (niedziela), o godz. 18.00 rozpoczną się w naszej wspólnocie parafialnej katechezy kursu przedmałżeńskiego.

10. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość - Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy z posprzątanie kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, zwłaszcza na budowę kościoła, czy przy innej okazji!

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela iGość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

12. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia - Szczęść Boże!