10. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 06.06.2021 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość ku czci św. Jadwigi Królowej – Patronki naszej wspólnoty parafialnej i naszego kościoła. Zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Cochły, na godz. 12.30. Po Eucharystii procesja wokół naszej świątyni. Dziś można zyskać Odpust Zupełny podczas każdej Eucharystii po zwykłymi warunkami.

2. Intencja modlitewna na miesiąc czerwiec wskazana nam przez Ojca Świętego Franciszka (Piękno małżeństwa): „W intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wierności i cierpliwością”.

3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do czwartku włącznie, po Litanii do Serca Pana Jezusa, procesja teoforyczna wokół naszego kościoła. W czwartek, na zakończenie, błogosławieństwo wianków. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu codziennie o godz. 17.30.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna we środę po Mszy Świętej wieczornej.

5. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8, którzy w tym roku przystępują do bierzmowania. Osoby dorosłe (od 21 r. życia) pragnące przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy Św. wieczornej. Spotkanie grupy młodszej (7 klasa SP) odbędzie się 21 czerwca po Mszy Św. wieczornej.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – zakończenie apelem jasnogórskim o godz. 21.00.

7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00 i 10.00 do południa oraz o godz. 18.00. Podczas nabożeństwa do Serca Pana Jezusa Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

8. W Przyczynie Górnej we środę nie będzie Eucharystii, ale w piątek o godz. 16.30.

9. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową (nr 22 279 99 99).

10. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątania kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

12. W naszym kościele na Eucharystii lub nabożeństwie może przebywać jednocześnie do 65 osób (limit: 1 osoba na 15 m2). W Przyczynie Górnej – do 20 osób. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa maseczką medyczną oraz dezynfekcję rąk!

13. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!