V NIEDZIELA W. POSTU A

pj.wschowa.net.pl                                               Wschowa   2020.05.10.

V  NIEDZIELA   WIELKANOCNA  A

1.    Taca w przyszłą Niedziele będzie przeznaczona na budowę kościoła. Bóg zapłać.

2.    W maju zapraszamy na Nabożeństwa majowe codziennie o  godz. 20.30.

3.    W środę 13 maja  nabożeństwo Fatimskie: o 17.30 -wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec – prowadzą Grupy różańcowe, o 18.00 Msza po Mszy Nabożeństwo Fatimskie bez procesji.

4.    W tym roku nie organizujemy kursu przedmałżeńskiego dla wszystkich chętnych a tylko dla tych którzy są naszymi Parafianami lub będą przeżywali Sakrament Małżeństwa w naszej Parafii.

5.    Nauki przed chrztem będą tylko indywidualnie dla tych którzy będą chrzcili dzieci w naszej Parafii.

6.    W niedzielę 17 maja o godzinie 21:00 zapraszamy do wschowskiej  Fary na wigilię jubileuszu 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W ramach wieczoru odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz występ zespołu Chairete.

7.    Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie świątyni i wystrój. Bóg zapłać.

8.     Za wszelkie ofiary złożone na tacę na budowę czy przy innej okazji bardzo gorąco dziękujemy.

9.    Przy wyjściu można nabyć tygodnik Niedzielę czy Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Słowo Biskupa Tadeusza Lityńskiego.

Umiłowani w Chrystusie,

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka czwartek 14 maja br. będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii  na świecie. Proszę zatem wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich o włączenie się z hojnością serca w to wspólne duchowe dzieło, według własnego rozeznania podejmując modlitewne błaganie, wyrzeczenie i jałmużnę.

Wszystkim odpowiadającym na ten apel udzielam swojego błogosławieństwa w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.