III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A

www.pj.wschowa.net.pl

Wschowa   2014.03.23.

III   NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU   ROK  A

1. W przyszłą Niedzielę będziemy mogli wesprzeć potrzebujących symboliczną złotówką. Bóg zapłać. Dzisiaj  po Mszach  będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Misji.
  2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej
     w każdy piątek o godz. 17.00 – dla dzieci, o 18.30 – dla młodzieży
     i dorosłych. Nabożeństwo
    Gorzkich Żali w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
  3. We wtorek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień Świętości Życia. W czasie Mszy będzie możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to podjęcie stałej modlitwy w intencji dziecka poczętego aby mogło się również urodzić. Modlitwa ta trwa do Bożego Narodzenia.
  4. Przygotowujemy się do Nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego – Jezu Ufam Tobie - w naszym dekanacie. Rekolekcje związane z Peregrynacją obrazu będą w naszej Parafii od 9 do 13 kwietnia. Rekolekcje poprowadzą Ojcowie Pallotyni zaproszeni do naszej diecezji przez Księdza Biskupa Ordynariusza Stefana Regmunta. Przywitanie Obrazu nastąpi przy Klasztorze OO. Franciszkanów. Tam gromadzimy się o godz. 16.40. czekając na Obraz. Zapraszamy wszystkie Grupy Parafialne  dzieci i młodzież. Prosimy Panów Strażaków o niesienie Obrazu Jezu Ufam Tobie, prosimy Harcerzy o asystę przy Obrazie, grupy parafialne o niesienie figur i sztandaru.
  5. Jutro Msza Św. Wieczorna będzie o św. O. Pio. Po Mszy nabożeństwo z ucałowaniem relikwii.
  6. Młodzież klas trzecich gimnazjum zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w przyszłą Niedzielę na Mszę Św. wieczorną i spotkanie po Mszy w kaplicy.
  7. W każdy czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego  Sakramentu. Początek o godz. 20.00, zakończenie o 21.00.
  8. Parafia nasza organizuje  Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie luty 2015. Orientacyjny koszt  ok. 3500 zł i 100 dolarów.  Zapisy do końca maja 2014 w księgarni Św. Antoniego we Wschowie.
  9. Biuro CARITAS czynne jest od 16.00 do 17.00 w piątki na nowej plebani.
  10. Zbliża się okres rozliczeń podatkowych. Istnieje możliwość przekazania 1 % na Caritas. Ulotki znajdują się przy wyjściu.
  11. Wszystkich objętych opieką Caritas naszej Parafii zapraszamy na Mszę św. wieczorną  i po odbiór produktów żywnościowych po Mszy wieczornej w poniedziałek 24 marca .
  12. Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników INTERMARCHE, BIEDRONKA  i  POLO, będziemy mogli robiąc w tych sklepach zakupy  w czwartek, piątek i sobotę(27-29.03), wesprzeć potrzebujących produktami zakupionymi w Tych sklepach, składając je do przygotowanych koszy z logo CARITAS. Bóg zapłać.
  13. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć kartki wielkanocne, wykonane ręcznie przez młodzież, z których dochód jest przeznaczony na przygotowanie misterium Męki Pańskiej. Koszt minimalny to 5 zł.
  14. Do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  15. Dziękujemy bardzo za sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać.
  16. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary składane na tacę na budowę  i przy innej okazji. Bóg zapłać.