IV Niedziela Adwentu B

Wschowa   2011.12.19.

IV NIEDZIELA ADWENTU

HASŁO ROKU LITURGICZNEGO Kościół domem i szkołą Komunii”.

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcjom przewodniczy Pan Dr. Mieczysław Guzewicz. Nauki na Mszach Św. wieczornych o godz. 18.00. Spowiedź będzie 21 grudnia od 16.00 do 18.00.

Tematy nauk: Niedziela: Nierozerwalność Małżeństwa,     Poniedziałek : Odpowiedzialne Rodzicielstwo  ,      Wtorek :          Odpowiedzialne Ojcostwo

Dzisiaj o godz. 19.30 zapraszamy serdecznie na piękny film pt.” Próba Ogniowa”. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie małżeństwa.

1. Taca dzisiejsza  przeznaczona jest na budowę kościoła. Bóg zapłać.
  2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).
  3. Młodzież klas II  oraz III   gimnazjum zapraszamy serdecznie na Mszę Św. wieczorną i na spotkanie po Mszy w kaplicy.
  4. Rozprowadzane  są  świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne. Duża świeca 12 zł, mała 5 zł.
  5. Osoby objęte opieką CARITAS naszej Parafii zapraszamy we wtorek na Mszę św. wieczorna i po odbiór produktów żywnościowych po Mszy Św.
  6. Opłatki na stół wigilijny można nabyć przy bocznym wyjściu z kaplicy.
  7.  Msza Św. wieczorna we wtorek będzie ku czci Św. O.Pio. Po Mszy nabożeństwo do Św. O.Pio i ucałowanie relikwii.
  8. Podobnie jak w ubiegłym roku dzieci napisały listy do św. Mikołaja. Osoby, które zostały POMOCNIKIEM św. Mikołaja proszone są o realizację listów do 20 grudnia.
  9. Dzieci, które napisały list do Św. Mikołaja zapraszamy na spotkanie ze Św. Mikołajem w czwartek w naszej kaplicy o godz. 16.00. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Pomocnikom Św. Mikołaja za ochotne serce i ofiarność.
  10. Odwiedziny Chorych będą 23 grudnia w  piątek od 8.30. Można jeszcze do środy zgłaszać Chorych.
  11. Również w piątek 23 grudnia na Mszy Św. roratniej Wschowscy Harcerze przekażą nam światło przyniesione z Betlejem, prosimy przynieść świece i znicze.
  12. 24 grudnia  w sobotę  Wigilia Bożego Narodzenia Msze Święte Pasterkowe w naszej kaplicy będą  o 21.00 – dla dzieci i rodzin; 24.00 – Pasterka dla wszystkich; w Przyczynie Górnej 22.30. Ofiary z Pasterek przeznaczamy na Dom Samotnej Matki.
  13. W Boże Narodzenie  Msze święte jak w każdą niedzielę (8.00; 11.00; 12.30; 18.00). Msza Św. o godz. 11.00 odprawiona zostanie w intencji wszystkich Dobrodziejów naszej Parafii, którzy wspierają naszą wspólnotę i dzieło budowy. O błg. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Nich i Ich Rodzin.
  14. Osoba która zamówiła Mszę Św.  na  30 grudnia (w piątek) na godz. 11.00  proszona jest do zakrystii po Mszy Św.
  15. Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników sklepów INTERMARCHE mogliśmy wesprzeć potrzebujące rodziny produktami zakupionymi w tym sklepie w dniach od 15 do 17 grudnia ( od czwartku do soboty). Wszystkim dobrodziejom  za okazane serce i wsparcie składamy  serdeczne Bóg zapłać.
  16. Parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy w przyszłym roku w październiku. zapisy chętnych do końca roku.
  17. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i wystrój naszej Świątyni. Bóg zapłać.
  18. Do nabycia tygodnik "Niedziela” oraz Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  19. Za wszelkie ofiary składane na tacę, na budowę i przy innej okazji, składamy serdeczne Bóg zapłać.