TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Wschowa, dn. 30.05.2021 r

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego – Najświętszej Trójcy.

2. W ramach przygotowań do koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie, dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.30 – 21.00. Zapraszamy!

3. W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych. Natomiast we wtorek (1.06.) rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie w miesiącu czerwcu o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek po Mszy św. wieczornej.

5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W naszej wspólnocie parafialnej Msze Święte będą odprawione tak, jak w każdą niedzielę, tzn. o godz. 8.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Na godz. 11.00 zapraszamy szczególnie dzieci klas IV wraz z rodzicami, obchodzącymi I Rocznicą Komunii Świętej. Po tej Eucharystii będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół naszej świątyni. W tym roku nie będzie procesji do 4 ołtarzy w naszym mieście. Oktawa Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z procesją wokół kościoła od piątku do następnego czwartku o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty wraz z rodzicami.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca.

7. Spowiedź święta w piątek i sobotę – pół godziny przed nabożeństwem czerwcowym. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; w piątek wynagradzamy Bożemu Sercu wszelkie zniewagi i grzechy swoje i całego świata; w sobotę czcimy szczególnie Niepokalane Serce Maryi, modląc się na różańcu od godz. 17.00 (zmiana tajemnic różańca świętego).

8. W przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godz. 12.30 w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. Zapraszamy do udziału w Eucharystii i procesji wokół naszej świątyni, by zyskać łaskę odpustu zupełnego. Mszę Świętą będzie sprawował i Słowo Boże głosił, ks. Krzysztof Cochła z Bytomia Odrzańskiego.

9. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową (nr 22 279 99 99).

10. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątania kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

12. W naszym kościele na Eucharystii lub nabożeństwie może przebywać jednocześnie do 65 osób (limit: 1 osoba na 15 m2). W Przyczynie Górnej – do 20 osób. Jednocześnie prosimy o zachowywanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa maseczką medyczną oraz dezynfekcję rąk.

13. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!