NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO A

pj.wschowa.net.pl                                               Wschowa   2020.05.31.

NIEDZIELA  ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO   A

1.       Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny, za odśpiewanie lub recytację hymnu : O Stworzycielu Duchu przyjdź…. można uzyskać dar odpustu zupełnego, który możemy przyjąć dla siebie bądź ofiarować za zmarłych.

2.       Wponiedziałek Święto NMP Matki Kościoła.

3.       Od  dziś nie  obowiązują limity obecności w kościele,  jest natomiast obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką, powraca pod grzechem ciężkim  obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Niedzielnej i w Święta Nakazane.Zwolnione są jedynie osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie czy też z innych ważnych przyczyn niezdolne do fizycznej obecności na Mszy św.

4.       Od poniedziałku zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe po Mszy wieczornej.

5.       We wtorek Msza wieczorna ku czci Św. Jadwigi Królowej, w int. Sodalicji Św. Jadwigi przy naszej Parafii, o błg. Boże potrzebne łaski i wstawiennictwo Św. Jadwigi dla Nich i Ich Rodzin.

6.       W tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca.

7.       Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

8.       Odwiedziny Chorych na wyraźne życzenie Chorych bądź opiekunów. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku do godz. 19.

9.       W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe i zmianę Tajemnic Różańca o godz. 17.00.

10.  Nauki przed chrztem dziecka i przedślubne będą tylko indywidualnie.

11.  W tym roku nie będzie procesji przez miasto na Boże Ciało. Msze w porządku niedzielnym.

12.  Odwołujemy  również wszystkie kolonie i wyjazdy organizowane przez naszą Parafię.

13.  Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie świątyni i wystrój. Bóg zapłać.

14.  Za wszelkie ofiary złożone na tacę na budowę czy przy innej okazji bardzo gorąco dziękujemy.

15.  Przy wyjściu można nabyć tygodnik Niedzielę czy Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.