Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

III NIEDZIELA ADWENTU ROK C

 

 

                       pj.wschowa.net.pl                                               Wschowa   2018.12.16.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 

III  NIEDZIELA ADWENTU C

 

1.     Taca dzisiejsza przeznaczona na budowę kościoła. Bóg zapłać.

2.     Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Św. Roratnie . Dla Dorosłych codziennie o 6.30. dla Dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 18.00.

3.     W czwartki zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 20.00 do 21.00.

4.     Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. Wszystkie paczki dla dzieci będą jednakowe. Osoby, które chcą zostać POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy do 17 grudnia.

5.     W naszej Parafii jest 11 Rodzin nie objętych pomocą Unijną, którym warto pomóc. Zachęcamy więc do  akcji: Rodzina pomaga Rodzinie. Jest możliwość zabrania z Parafii kartonowego pojemnika by wypełnić go trwałymi produktami spożywczymi i środkami czystości dla Rodziny potrzebującej . Pomoc realizujemy do 17 grudnia.

6.     Wszystkich objętych opieką CARITAS naszej Parafii i Unijnych i Tych nie objętych pomocą z Unii, zapraszamy we wtorek na Mszę wieczorną i po odbiór produktów żywnościowych po Mszy wieczornej.

7.      Jak co roku przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju we Wschowie odbędzie się za tydzień, w niedzielę 23 grudnia: o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Stanisława, a o godz. 11.00 w kościołach św. Jadwigi i św. Józefa (klasztor). Betlejemski Płomień będzie obecny w naszych świątyniach, byśmy mogli zabrać go do domów. W wigilijny wieczór będzie żywą cząstką Betlejem przy rodzinnym stole.

8.     Odwiedziny Chorych przed Świętami będą w piątek 21 grudnia : Proboszcz o godz. 8.30. a 22 grudnia w sobotę Ks. Adam od godz. 8.00.

9.     Nasza Parafia organizuje  Pielgrzymkę samolotową do Portugalii w drugiej połowie lipca 2019 r. Informacje i zgłoszenia w księgarni Św. Antoniego we Wschowie do końca lutego 2019 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Tel. Kontaktowy: 604 632 782 Ks. Krzysztof.

10.W przyszłą Niedzielę 23 grudnia na Mszy wieczornej będziemy obchodzić imieniny Ks. Adama. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych. Okazja do złożenia życzeń po Mszy Świętej.

11.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, kalendarze na nowy rok jednokartkowe po 2 zł, wielokartkowe po 5 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

12.Do nabycia świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom . duża 13 zł, mała 6zł.

13.Wzorem ubiegłych lat  były roznoszone do naszych rodzin poświęcone opłatki. Ofiary z opłatków przeznaczamy na spłatę prac związanych z pokryciem dachu. Osobom które podjęły się tego trudu roznoszenia opłatków bardzo gorąco dziękujemy za pomoc w budowie kościoła.

14.Dziękujemy Rodzinie Państwu Topa za ufundowanie i wykonanie oświetlenia do Obrazów Jezusa Miłosiernego i Niepokalanej. Bóg zapłać.

15.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni za utrzymanie w czystości  za wystrój. Bóg zapłać.

16.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać

                                                                 

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.