Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

II NIEDZIELA ADWENTU C

 

 

1.     Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii. Rekolekcjom przewodnicy Ks. Proboszcz Kanonik Waldemar Sołtysiak. Jego posługę pośród nas polecajmy Duchowi Świętemu. Nauki w Niedzielę na każdej Mszy a w poniedziałek i wtorek o godz.9.00  i 18.00. Spowiedź we wtorek od 16.00 do 18.00. Taca z poniedziałku i wtorku będzie naszym podziękowaniem Ks. Rekolekcjoniście . Spowiedź w Przyczynie Górnej w poniedziałek o 16.30. a Msze Św.  o godz. 17.00.

2.     Taca w przyszłą Niedzielę przeznaczona na budowę kościoła. Dzisiaj jeszcze będą zbierane po Mszach  ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3.     Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Św. Roratnie . Dla Dorosłych codziennie o 6.30. dla Dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 18.00.

4.      Wyjątkowo w grudniu Wspólnota Niewiast zaprasza na spotkanie w salce na plebani we wtorek 11 grudnia po Mszy wieczornej,  Panie  każdego stanu na spotkanie o Matce Bożej, by poznawać Jej obecność w Ewangelii i w naszym życiu.

5.     Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym  działająca przy klasztorze OO. Franciszkanów zaprasza na wieczór uwielbienia w środę o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.

6.     W czwartki zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 20.00 do 21.00.

7.     Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. Wszystkie paczki dla dzieci będą jednakowe. Osoby, które chcą zostać POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy do 17 grudnia.

8.     Papież Franciszek zaprasza do pomocy Rodzinom potrzebującym przez pośrednictwo CARITAS. Również w naszej Parafii jest 11 Rodzin nie objętych pomocą Unijną, którym warto pomóc. Zachęcamy więc do  akcji: Rodzina pomaga Rodzinie. Jest możliwość zabrania z Parafii kartonowego pojemnika by wypełnić go trwałymi produktami spożywczymi i środkami czystości dla Rodziny potrzebującej . Pomoc realizujemy do 17 grudnia. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

9.      Dnia 15 grudnia w sobotę, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Centrum Kultury i Rekreacji oraz nasza Parafia serdecznie zapraszamy na Koncert Adwentowy „RORATE CAELI” w wykonaniu Chóru Kameralnego Akademii muzycznej im. J. Paderewskiego w Poznaniu. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00., stad wyjątkowo 15 grudnia  w sobotę Msza wieczorna rozpocznie się o godz. 17.30. Osoby, który zamówiły intencje na ten dzień prosimy o przyjście do zakrystii, natomiast o godz.20.00 zapraszamy do Kościoła Farnego  w ramach comiesięcznej Adoracji za nasze miasto w ramach przygotowania do uwielbienia i koncertu w Boże Ciało. Prosimy przynieść ze sobą świece.

10.Nasza Parafia organizuje  Pielgrzymkę samolotową do Portugalii w drugiej połowie lipca 2019 r. Informacje i zgłoszenia w księgarni Św. Antoniego we Wschowie do końca lutego 2019 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Tel. Kontaktowy: 604 632 782 Ks. Krzysztof.

11.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, kalendarze na nowy rok jednokartkowe po 2 zł, wielokartkowe po 5 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

12.Do nabycia świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom . duża 13 zł, mała 6zł.                                           

13.Wzorem ubiegłych lat  będą roznoszone do naszych rodzin poświęcone opłatki. Ofiary z opłatków przeznaczamy na spłatę prac związanych z pokryciem dachu. Osoby chętne do pomocy prosimy o zgłaszanie się do salki na plebanii od podwórza.

14.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni za utrzymanie w czystości  za wystrój. Bóg zapłać.

15.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać

                                                                 

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.