Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

I NIEDZIELA ADWENTU C

 

 

pj.wschowa.net.pl                                               Wschowa   2018.12.02.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 

I  NIEDZIELA ADWENTU C

 

1.     Dzisiaj  zapraszamy na Mszę wieczorną o godz. 18.00  Małżeństwa, Rodziny. Narzeczonych, wszystkich chętnych. Po Mszy adoracja i specjalne błogosławieństwo.

2.     Od poniedziałku zapraszamy na Msze Św. Roratnie . Dla Dorosłych codziennie o 6.30. dla Dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 18.00.

3.     W przyszła Niedziele Siostry Elżbietanki zapraszają serdecznie na uroczystą Mszę Świętą z okazji Jubileuszu 150 lecia pracy we Wschowie do Kościoła Farnego o godz. 11.0.

4.     W poniedziałki zapraszamy po Mszy wieczornej na spotkania Kręgu Biblijnego.

5.     W czwartki zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 20.00 do 21.00.

6.     We wtorek po Mszy Św. Nabożeństwo do Św. Jadwigi Królowej i ucałowanie relikwii.

7.     We wtorek 4 grudnia  po Mszy wieczornej i nabożeństwie zapraszamy serdecznie na prelekcję i prezentację postaci Siostry Iwony Król – Elżbietanki pt. Wschowska Święta? – niezwykła kobieta” zbiega się ta prezentacja z jubileuszem 150 lat pracy Sióstr Elżbietanek we Wschowie. Bedzie możliwość nabycia książki  o Siostrze Iwonie.

8.     8 grudnia 2018 r. w Rokitnie, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ks. biskup Stefan Regmunt o godzinie 11.00 w Bazylice celebrować będzie Mszę Świętą, w czasie której lekarze ginekolodzy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ginekologów Chrześcijańskich  powierzą siebie i swoją zawodową działalność Niepokalanej. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich, którzy pragną wesprzeć ich duchowo. Podczas tej uroczystej Eucharystii pragniemy dziękować Bogu za dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i za każde uratowane przez tę krucjatę istnienie. Zapraszamy do Rokitna wszystkich, którzy złożyli deklarację Duchowej Adopcji oraz obrońców życia. 

9.     W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca, Odwiedziny Chorych : Proboszcz od 8.30 w piątek. Okazja do spowiedzi w piątek od 17.00.

10. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii rozpoczniemy za tydzień. Nauki w Niedzielę na każdej Mszy a w poniedziałek i wtorek o godz.9.00  i 18.00. Spowiedź we wtorek od 16.00 do 18.00. Taca z poniedziałku i wtorku będzie naszym podziękowanie Ks. Rekolekcjoniście. Spowiedź w Przyczynie Górnej w poniedziałek o 16.30. a Msze Św.  o godz. 17.00.

11.Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. Wszystkie paczki dla dzieci będą jednakowe. Osoby, które chcą zostać POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy do 17 grudnia.

12.Nasza Parafia organizuje  Pielgrzymkę samolotową do Portugalii w drugiej połowie lipca 2019 r. Informacje i zgłoszenia w księgarni Św. Antoniego we Wschowie do końca lutego 2019 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Tel. Kontaktowy: 604 632 782 Ks. Krzysztof.

13.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, kalendarze na nowy rok jednokartkowe po 2 zł, wielokartkowe po 5 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

14.Do nabycia świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom . duża 13 zł, mała 6zł.

15.Wzorem ubiegłych lat od przyszłej Niedzieli będą roznoszone do naszych rodzin poświęcone opłatki. Ofiary z opłatków przeznaczamy na spłatę prac związanych z pokryciem dachu. Osoby chętne do pomocy prosimy o zgłaszanie się do salki na plebanii od przyszłej Niedzieli.

16. Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie  06.12.2018 na Placu Kosynierów

17.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni za utrzymanie w czystości  za wystrój. Bóg zapłać.

18.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

 

 

Pielgrzymka samolotowa do PORTUGALII   2019 r. TERMIN: koniec lipca 2019

                                   Z Parafii Św. Jadwigi Królowej we Wschowie
CENA: 3140,zł+ bilety normalne(ok.90 EUR)
             3140,zł +bilety ulgowe (ok.75,EUR)
Propozycja programu:
1. dzień- Transfer autokarowy ze Wschowy do WROCŁAWIA. Odprawa. Przylot do LIZBONY. Transfer autokarowy do hotelu w FATIMIE. Późna obiadokolacja, nocleg.
2.Śniadanie.Zwiedzanie Fatimy, Sanktuarium, Droga Krzyżowa, AJUSTEL(rodzinna miejscowość
dzieci).Wieczorem procesja ze świecami. Obiadokolacja, nocleg.
3.dzien- Śniadanie. Wyjazd do klasztorów w BATALHA i ALCOBACA(Unesco) oraz miejscowości  NAZARE położonej nad Atlantykiem. Odpoczynek na plaży.
Przejazd do dzielnicy Site-wspaniała panorama oceanu na szczycie klifu.
Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, nocleg.
4. Dzień-Śniadanie. Przejazd do MAFRY-zwiedzanie narodowego Palacio e Convento de Mafra
(świątynia, pałac królewski, fenomenalna biblioteka, której zbiory przed szkodnikami zabezpieczają nietoperze).Następnie przejazd do CABO DE ROCA(dziki i surowy przylądek, stanowiący najdalej wysunięty na zachód punkt stałego lądu Europy-wspaniały punkt widokowy z klifów przylądka na Atlantyk ).Przejazd do miejscowości SINTRA, zwiedzanie pałacu Pena pochodzącego z  okresu romantyzmu. Jest Pomnikiem Narodowym, wpisanym na listę UNESCO i uznany za jeden z siódmych cudów Portugalii. Powrót na obiadokolację i nocleg do Fatimy.
5. dzień- Śniadanie. Przejazd do AVEIRO, miasta na wodzie, z charakterystycznym labiryntem kanałów, który dominuje w tutejszym krajobrazie. Spacer po centrum, gdzie można podziwiać malownicze domy rybaków.
Następnie PORTO-panoramiczne zwiedzanie miasta, degustacja wina w lokalnej winiarni.
Ew.krótki, odprężający rejs po rzece Douro, podczas którego przepłyniemy pod wszystkimi mostami w mieście. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.
6. dzień- Śniadanie. Wyjazd do TOMAR-zwiedzanie dawnego zamku Rycerzy Chrystusowych-dawnych Tempplariuszy. Następnie przejazd do OBIDOS-pięknego miasta białych domów dekorowanych motywami roślinnymi, otoczone murem z epoki arabskiej.
SANTAREM-miejsce znane jako stolica gotyckiej Portugalii.
7.Śniadanie.Czas wolny. Ew. spacer do jaskini kresowej Grutas da Moeda. Obiadokolacja, nocleg. Wieczorem procesja ze świecami.
8.dzień-Śniadanie .Wykwaterowanie z hotelu.Przejazd do LIZBONY, jednej z najmniejszych europejskich stolic. Spacer po Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie klasztoru Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisanego na listę UNESCO. Wizyta na Placu Handlowym. Spacer głównym deptakiem Lizbony, podczas którego zobaczyć można: Rua Augusta, plac Rossio, mauretańeja Alfama - najstarszą dzielnicę Lizbony.
Czas wolny, możliwość przejażdżki zabytkowym tramwajem na wzgórze i obserwacji miasta z punktu widokowego ze wzgórza, gdzie wznosi się zamek św. Jerzego.
Transfer na lotnisko, odprawa, wylot do Wrocławia ok.19:25.Transfer autokarowy do Wschowy.

Cena zawiera:
- transfer autokarowy Wschowa-Wrocław-Wschowa
- przelot samolotem na trasie Wrocław-Lizbona-Wrocław liniami Ryanair
( w cenie biletu bagaż do 20 kg/os. o wymiarze 81cmx119cmx119cm+ podręczny bagaż o wymiarach 40cmx20cmx25cm).
- autokar portugalski z klimatyzacją wg programu
- zakwaterowanie w Fatimie w hotelu 3***, położonym przy Sanktuarium
  pokoje 2-osobowe z łazienką i tv. W hotelu winda i restauracja.
- świadczenia: 7 noclegów + 7 śniadań(bufet)+ 7 obiadokolacji(bufet z napojem: 
  mineralna woda i wino czerwone i białe)
- ubezpieczenia zagraniczne(na osobę)- TU EUROPA S.U. KL-30000,EUR+NNW
   3tys.EUR+bagaż 300EUR
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny-10,zł/os.
- opiekę pilota-przewodnika
- bilety wstępu-normalne i ulgowe, które przysługują uczniom, studentom i osobom pow.65 lat:

Cena nie zawiera:

Posiłku ( obiadu przed wylotem) z Portugali
-ew. dopłaty do chorób przewlekłych 32,zł/os.
-ew. możliwości wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 2,7% od ceny imprezy.

UWAGI!!
- w momencie wykupu biletu lotniczego, nie ma możliwości zwrotu pieniędzy, można ew. do 14 dni przed wylotem tylko podmienić osobę
- pierwsza zaliczka powinna być w wysokości ok.1200,zł/os. Do końca lutego 2019

ZAPISY I WPŁATY W KSIEGARNI ŚW. ANTONIEGO WE WSCHOWIE

 DO KOŃCA LUTEGO 2019 R

Opiekun Duchowy: Ks. Krzysztof Maksymowicz

Telefon : 604 632 782
 
        

 

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.