Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

V NIEDZIELA WIELKANOCNA ROKU B

 

 

pj.wschowa.net.pl                                                   Wschowa   2018.04.29.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

V NIEDZIELA  WIELKANOCNA  B

 

1.      We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe po Mszy św.  wieczornej

2.      O godz. 20.30 zapraszamy na  Apele Jasnogórskie przez cały maj

3.      W czwartek 3 maja  Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze w porządku Niedzielnym.

4.      W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.30 do 18.00 Odwiedziny Chorych od 8.30. Na piątek udzielił Ks. Bp. Tadeusz  dyspensy dotyczącej pokarmów mięsnych. Każdy kto skorzysta z dyspensy od pokarmów mięsnych powinien odmówić w intencjach Ojca Świętego Franciszka dowolną  modlitwę.

5.      W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe i zmianę tajemnic Różańca o godz. 17.00.a po Mszy wieczornej zapraszamy na nauki dla Rodziców i Chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w naszej wspólnocie.

6.      Parafia Św. Stanisława Bpa  organizuje pielgrzymkę do Wilna 25-29 czerwca. Szczegóły na plakacie.

7.      W sprawie wyjazdu młodzieży do Lednicy zgłoszenia u Ks. Piotra.

8.      Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, nasza gazetka parafialna .  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9.      Dzisiaj po Mszach  będzie zbiórka do puszek na wsparcie inicjatywy JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU. Jest to oddolna inicjatywa ludzi świeckich. Można też wpłacać na konto Klasztoru Franciszkanów.Informacje  poniżej.

10.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.

11.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

12.Organizowany jest wyjazd samochodami w Bieszczady od 4 do 13. sierpnia. Szczegóły na plakatach. Zapisy do końca maja.

13.Kurs przedmałżeński będzie w naszej Parafii od 2 do 9 czerwca o godz. 19.30.

14. Na tablicy ogłoszeń umieszczona jest wizualizacja Pomnika upamiętniającego 100lecie odzyskania niepodległości, który stanie na cmentarzu parafialnym jako dar Parafii Wschowy . Ofiary na pomnik będą zbierane 3 maja do puszek.

 

 

 

31 maja w Boże Ciało  odbędzie się wydarzenie, inicjatywa o  nazwie

                    JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU

Jest to inicjatywa oddolna ludzi świeckich, którzy pragną, by nasze

Miasto – wszyscy mieszkańcy zjednoczyli się. Możemy i powinniśmy walczyć i dbać o nasze dziedzictwo i oto, co jest naszą małą ojczyzną o naszą Wschowę. Inicjatywa jest przedsięwzięciem dużym i liczne są wydatki, dlatego  29 kwietnia przed każdym kościołem we Wschowie będzie można wesprzeć swoją ofiarą. Można też wpłacić pieniądze na konto klasztoru Franciszkanów: Bank Spółdzielczy we

Wschowie nr konta 52 8669 0001 0003 8771 2000 0001 w

tytule Dzień Uwielbienie na cele kultu religijnego  Zapraszamy

wszystkich już dziś na wschowski rynek 31 maja od godz. 15.00 - 22.30

 

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.