Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROKU B

 

p.j.wschowa.net.pl                                             Wschowa   2018.03.11.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

IV NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  B

 

1.    W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego od 19.00.

2.    Taca w przyszłą Niedzielę będzie na budowę naszego kościoła.

3.    W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.00 – dla dzieci, o 18.30 – dla młodzieży  i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

4.    Wspólnota Żon zaprasza na Drogie Krzyżową najbliższy  wtorek po Mszy wieczornej.

5.    W czwartki  Adoracja Najświętszego Sakramentu od 20.00 do 21.00.

6.    Inauguracyjna sesja synodu diecezjalnego odbędzie się w sobotę 17 marca w Zielonej Górze. Rozpocznie ją o godz. 10.30 warsztat pastoralny w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca przeznaczony dla świeckich uczestników synodu, delegacji parafialnych oraz członków ruchów i stowarzyszeń katolickich. O godz. 14.00 rozpocznie się liturgia synodalna -uroczysta procesja wyruszy z kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca do kościoła p.w. Ducha Świętego, gdzie pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego zostanie odprawiona Msza św. Po jej zakończeniu uczestnicy synodu, którzy otrzymali imienne zaproszenia, wezmą jeszcze udział w krótkiej sesji organizacyjnej.

7.    Rekolekcje Parafialne planujemy od V Niedzieli W. Postu(18) marca do wtorku 20.03.Przewodniczył będzie Ks. Zbigniew Tartak Proboszcz z Otynia Ksiądz Egzorcysta posługujący w naszej diecezji.

8.  Młodzież przygotowującą się do Przyjęcia Sakramentu Bierzmowania klasy trzecie Gimnazjum  zapraszamy w przyszłą Niedzielę na Mszę Św. wieczorną i spotkanie  po Mszy w kościele. .

9.    Dyrekcja SP. Nr 3 im. Jana Pawła II we Wschowie uprzejmie przypomina Rodzicom dzieci rocznika 2011, ze trwa nabór do klas pierwszych do 16 marca br. na rok szkolny 2018/19. Wnioski i zgłoszenia można pobrać w sekretariacie bądź na stronie internetowej szkoły.

10.    W poniedziałek 19 marca  zostanie zainaugurowane Sanktuarium Matki Bożej Wschowskiej – Pani Pocieszenia w Klasztorze O. Franciszkanów Mszą Św. o godz. 18.00.

11.   CKir we Wschowie  zaprasza na II Festiwal Muzyki Pasyjnej 11 i 18 .03. o godz. 19.00 do Klasztoru OO Franciszkanów.

12.  Serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu chóru Cantemus Domino  z Zielonej Góry w przyszłą Niedziele  po Mszy wieczornej.

13.  Odpowiadając na prośbę ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, dotyczącą obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości chcemy postawić pomnik – znak pamięci, na cmentarzu parafialnym przy ul. Spokojnej. Będzie to wotum wdzięczności naszego Miasta za odzyskanie niepodległości w 1918 r. W tym celu będzie powołany międzyparafialny komitet budowy pomnika. Pierwsze spotkanie komitetu będzie w czwartek o godz. 19:00 na plebanii Farnej.

14. Organizowane są rekolekcje dla małżeństw, które poprowadzi o. John Bashobora. Odbędą się one we Wrocławiu w terminie 14-17 czerwca 2018 roku. Informacje i zapisy na stronie www.rdm.jezusnastadionie.pl

15.    Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie świątyni. Bóg zapłać.

16. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę i przy innej okazji.

17.    Do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, nasza gazetka parafialna, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

18.  Przy wyjściu ze świątyni są do nabycia świece Caritas w cenie 15 zł. oraz kartki świąteczne.

 

Do końca kwietnia trwa okres rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do oddania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wystarczy tylko numer KRS 0000226818.

 

 

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.