Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

III NIEDZIELA ADWENTU ROK B

pj.wschowa.net.pl

                                                                      Wschowa   2017.12.17.

.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

III  NIEDZIELA  ADWENTU  ROKU  B

 

1.     Wczoraj dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników CKir we Wschowie gościliśmy światowej sławy Chór Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki – na koncercie Adwentowym. Bardzo dziękujemy za ten piękny koncert Artystom,   dziękujemy  Parafianom i Gościom za obecność, Parafianom za upieczone i przyniesione przepyszne ciasto na poczęstunek, Paniom, które przygotowały posiłek dla Chóru na plebani. Dzięki staraniom Ks. Piotra, planowany jest kolejny koncert już kolędowy 14 stycznia z dwoma Chórami z Francji i z Zielonej Góry.

2.     CKiR we Wschowie zaprasza jeszcze  dzisiaj na godz. 16.00 do Kościoła Farnego na  koncert „ZNAK POKOJU” muzyka Cezary Chmiel,  słowo Dariusz Gnatowski . Szczegóły  na plakacie.

3.     Dzisiaj będziemy gościli w Parafii  Ks. Jakuba Barczaka, Artystę Rapera. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wszystkie klasy i wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę wieczorną i spotkanie po Mszy w kościele.

4.     Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).

5.     W poniedziałki po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego na plebani. Na te spotkania zapraszamy osoby dorosłe przygotowujące się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

6.     Wszystkich objętych pomocą Caritas naszej Parafii zapraszamy w poniedziałek na Mszę wieczorną i po odbiór produktów żywnościowych po Mszy wieczornej.

7.     Tradycyjnie wschowscy harcerze pragną podzielić się z nami Światłem Pokoju przywiezionym z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.Przekazanie Betlejemskiego Światła w naszej parafii będzie  20.12. (środa) o 6.30. na roratach. Prosimy zabrać ze sobą lampiony lub  znicze.

8.     W czwartki zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 do 21.00 do naszego kościoła.

9.     Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. Wszystkie paczki dla dzieci będą jednakowe. Osoby, które chcą zostać POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy do 17 grudnia.

10.Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników sklepu INTERMARCHE w dniach od 14 do 16 grudnia robiąc zakupy w tym sklepie mogliśmy  wesprzeć potrzebujące rodziny produktami zakupionymi w tym sklepie. Również w przedsionku naszej kaplicy był wystawiony kosz, na  produkty spożywcze. Wszystkim dobrodziejom za okazane serce i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.Osobom z Grup Parafialnych oraz innym  Parafianom bardzo dziękujemy za roznoszenie opłatków. Bóg zapłać. .  Opłatki można  również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła.

12.                                                      Przyszła Niedziela to 4 Niedziela Adwentu. Msze będą o godz. 8.00. (9.30 P. Górna .) 11.00 i 12.30.  Pasterki będą o godz. 21.00,( 22.30  P. Górna) i 24.00 . Msze w Boże Narodzenie i Szczepana w porządku Niedzielnym.

13.Taca dzisiejsza jest  przeznaczona na budowę kościoła. Bóg zapłać.

14. Będziemy odwiedzać Chorych przed świętami z posługą duszpasterską: Proboszcz w piątek od 8.30. Ks. Piotr w sobotę.

15.Do nabycia świece adwentowe małe po 6 zł, duże po 13 zł.. Nabywanie świec po Mszach Świętych. Można nabyć kartki świąteczne.

16.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni. Bóg zapłać.

17.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Są nowe kalendarze na 2018 rok w cenie 2 i 5 zł.

18.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 

 

 

 

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.