Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

II NIEDZIELA ADWENTU ROK B

 

pj.wschowa.net.pl

                                                                      Wschowa   2017.12.10.

.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

II  NIEDZIELA  ADWENTU  ROKU  B

 

1.     Rozpoczynamy  Parafialne rekolekcje Adwentowe którym będzie przewodniczył ks. Marcin Muszyński – Proboszcz z Lginia. Spowiedź adwentowa będzie we wtorek 12 grudnia od godz. 16.30. Nauki w Niedziele na każdej Mszy w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.00, w Przyczynie Górnej o 17.00. Taca zbierana poniedziałek i  wtorek będzie naszym podziękowaniem Księdzu Rekolekcjoniście. Hasło tego Roku Duszpasterskiego  to : „ Duch, który umacnia miłość”.

2.     Młodzież Gimnazjalną klasy trzecie, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj  na spotkanie -  wyjątkowo na godz. 16.00 na plebanię.

3.     W przyszłą sobotę  16 grudnia  o godz.16.00 w naszym kościele będzie koncertował Chór Chłopięcy i Męski  - Poznańskie Słowiki. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

4.     CKiR we Wschowie zaprasza 17 grudnia( Niedziela ) na godz. 16.00 do Kościoła Farnego na  koncert „ZNAK POKOJU” muzyka Cezary Chmiel,  słowo Dariusz Gnatowski . Szczegóły  na plakacie.

5.     W przyszłą Niedzielę 17 grudnia będziemy gościli w Parafii  Ks. Jakuba Barczaka, Artystę Rapera. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wszystkie klasy i wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę wieczorną i spotkanie po Mszy w kościele.

6.     Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).

7.     W poniedziałki po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego na plebani. Na te spotkania zapraszamy osoby dorosłe przygotowujące się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

8.     W czwartki zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 do 21.00 do naszego kościoła.

9.     Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. Wszystkie paczki dla dzieci będą jednakowe. Osoby, które chcą zostać POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy do 17 grudnia.

10.Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników sklepu INTERMARCHE w dniach od 14 do 16 grudnia będziemy mogli wesprzeć potrzebujące rodziny produktami zakupionymi w tym sklepie. Również w przedsionku naszej kaplicy będzie wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty spożywcze do 17 grudnia włącznie. Wszystkim dobrodziejom za okazane serce i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.Osoby z Grup Parafialnych oraz chętnych do pomocy Parafian ,  prosimy,   o rozniesienie poświęconych opłatków wigilijnych. Ofiary z opłatków są dodatkową ofiarą nie licząc comiesięcznej składki.  Opłatki można  odebrać  po Mszach Św. na plebani.  Opłatki można będzie  również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła. Serdecznie dziękujemy za pomoc.    

12.Taca w przyszłą Niedzielę będzie przeznaczona na budowę kościoła. Bóg zapłać.

13.Wspólnota Franciszkańska zaprasza na Wieczór Uwielbienia w środę o godz. 18.00.

14.Do nabycia świece adwentowe małe po 6 zł, duże po 13 zł.. Nabywanie świec po Mszach Świętych. Można nabyć kartki świąteczne.

15.Siostry Salezjanki zapraszają dzieci i młodzież na ORATORIUM 16 grudnia od 12-14.30. Szczegóły na plakacie.

16.Dnia 12 grudnia, w godzinach od 9.00 do 12.00 w auli I Zespołu Szkół we Wschowie będzie można oddać cenny dar -  krew.

17.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni. Bóg zapłać.

18.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Są nowe kalendarze na 2018 rok w cenie 2 i 5 zł.

19.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

20.Uprzejmie informujemy Czcigodnych Parafian i Gości, że nasza świątynia jest objęta całodobowym monitoringiem, a na stronie internetowej Parafii jest możliwość śledzenia wydarzeń w kościele na żywo.

 

 

 

Nowość - Studia Podyplomowe Katechezy Przedszkolnej - edycja I w Zielonej Górze (IFT)

 

Zapraszamy do podjęcia Studiów Podyplomowych Katechezy Przedszkolnej przeznaczonych dla osób posiadających uprawnienia pedagogiczne i nauczycielskie do pracy w placówkach wychowania przedszkolnego, tzn. dla absolwentów studiów wyższych w zakresie wychowania przedszkolnego lub wczesnoszkolnego.

Tryb studiów: niestacjonarne
Okres trwania studiów podyplomowych: luty 2018 – luty 2019
Liczba semestrów: 2
Liczba godzin zajęć: 200 + praktyka 60 godzin
Opłata za studia podyplomowe: 1 500,00 zł za semestr (za rok 3 000,00 zł) Opłata rekrutacyjna: 70,00 zł
Minimalna liczba osób potrzebna do otwarcia studiów: 20 osób

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.