I NIEDZIELA ADWENTU B

Wschowa   2017.11.26.

.

I  NIEDZIELA  ADWENTU  ROKU  B

1.     Rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny –Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przeżywanie Bożego Narodzenia i na  powtórne przyjście Chrystusa. Nowy Rok Kościelny upłynie pod hasłem „Duch, który umacnia Miłość”.

2.     Młodzież Gimnazjalną klasy trzecie, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą Niedzielę, na spotkanie -  wyjątkowo na godz. 16.00 na plebanię.

3.     Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).

4.     W poniedziałki po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego na plebani. Na te spotkania zapraszamy osoby dorosłe przygotowujące się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

5.     Od przyszłej Niedzieli zapraszamy na Parafialne rekolekcje Adwentowe którym będzie przewodniczył ks. Marcin Muszyński – Proboszcz z Lginia. Spowiedź adwentowa będzie we wtorek 12 grudnia od godz. 17.00. Nauki w Niedziele na każdej Mszy w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.00, w Przyczynie Górnej o 17.00. Taca zbierana we wtorek będzie naszym podziękowaniem Księdzu Rekolekcjoniście.

6.     W czwartki zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 do 21.00 do naszego kościoła.

7.     W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Po Mszy wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Bogarodzicy Maryi.

8.     Ksiądz Piotr organizuje wyjazd do Grodowca na Adwentowe Wieczory Młodych pod hasłem: „Oto Ja”. Będzie to czas modlitewnego skupienia przez świętami Bożego Narodzenia a zarazem inauguracja w naszej diecezji Roku św. Stanisława Kostki.  Wyjazd w sobotę, 9 grudnia 2017r.o godz. 16.30. Koszt 5 zł. Zgłoszenia do Ks. Piotra.

9.     Ks. Barnaba Dębicki organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 5-12 kwietnia 2018r, koszt 990 dolarów .Wylot z Wrocławia. Kontakt i zapisy u Ks. Barnaby po nr. Tel. 663 178 142.

10.Ks. Paweł Mydłowski z Kościoła Farnego  organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii od 30.01. do 8.02. Cena 3600 zł + 180 USD. Szczegóły na plakatach.

11.Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. Wszystkie paczki dla dzieci będą jednakowe. Osoby, które chcą zostać POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy do 17 grudnia.

12.Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników sklepu INTERMARCHE w dniach od 14 do 16 grudnia będziemy mogli wesprzeć potrzebujące rodziny produktami zakupionymi w tym sklepie. Również w przedsionku naszej kaplicy będzie wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty spożywcze do 17 grudnia włącznie. Wszystkim dobrodziejom za okazane serce i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

13.16 grudnia w sobotę  o godz.16.00 w naszym kościele będzie koncertował Chór Chłopięcy i Męski  - Poznańskie Słowiki. Serdecznie zapraszany.

14.Osoby z Grup Parafialnych oraz chętnych do pomocy parafian ,  prosimy,   o rozniesienie poświęconych opłatków wigilijnych. Ofiary z opłatków są dodatkową ofiarą nie licząc comiesięcznej składki.  Opłatki można  odebrać od przyszłej Niedzieli po Mszach Św. Opłatki można będzie  również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła. Bóg zapłać za wsparcie.

15.Do nabycia świece adwentowe małe po 6 zł, duże po 13 zł.. Nabywanie świec po Mszach Świętych. Można nabyć kartki świąteczne

16.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni. Bóg zapłać.

17.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, nasza gazetka parafialna. Są nowe kalendarze na 2018 rok w cenie 2 i 5 zł.

18.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!