II NIEDZIELA WIELKANOCY

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Obecna Niedziela to 1 Niedziela Miesiąca i Niedziela Miłosierdzia Bożego, ustanowiona z woli Chrystusa, objawionej św. Faustynie Kowalskiej, którą sam Chrystus nazwał Sekretarką Bożego Miłosierdzia.
2. Odpust ku czci Św. Jerzego w Przyczynie Górnej będzie 3 maja godz. 14.00.
3. Dzisiaj 1 Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo Różańcowe i zmiana Tajemnic Różańca będzie we wtorek 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze jak w każdą Niedzielę. 3 maja o godz. 17.00. Po nabożeństwie różańcowym Litania do Najśw. Maryi Panny.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00 do 18.00. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30.
5. We wtorek nabożeństwo do Św. Jadwigi Królowej i ucałowanie relikwii.
6. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30 (Różaniec i Litania Loretańska). Czytanka majowa będzie w czasie Mszy Świętej wieczornej. Uprzejmie prosimy grupy różańcowe o prowadzenie jak dotąd różańca i Litanii Loretańskiej.
7. Nabożeństwa majowe w Przyczynie Górnej o godz. 19.00.
8. Codziennie w maju zapraszamy na Apele Jasnogórskie od godz.20.30

9. 1 maja w Niedziele Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się pielgrzymka obrazu Jezusa Miłosiernego – Jezu Ufam Tobie. Przygotowując się do tego wydarzenia, pragniemy w ramach modlitwy dziękczynienia za beatyfikację, rozpocząć pielgrzymkę obrazu Jezu Ufam Tobie w naszej Parafii. Od 1 maja po Apelu można będzie zabrać na jeden dzień obraz do domu i wraz z całą Rodziną czy też samotnie pomodlić się przy Nim, modlitwą koronki i dziękczynienia i prosić Boga o błogosławione owoce beatyfikacji Jana-Pawła II dla nas, naszej Ojczyzny i całego świata.

10. Uprzejmie informujemy naszych Parafian, że I Komunia Św. w naszej wspólnocie jest zawsze w 2 Niedzielę maja. Obecnie 8 maja na Mszy św. o godz. 10.00.
11. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania klasy, klasy III Gimnazjum jak również Młodzież starszą pragnącą przyjąć Sakrament Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą Niedzielę na Mszę Św. Wieczorną i spotkanie po Mszy w kaplicy. Obecność obowiązkowa.
12. Organizowany jest wyjazd do Rokitna w pierwszą sobotę maja ( 7.05.). Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii do 1 maja.
13. Organizujemy również wyjazd do Lednicy na 4 czerwca. Zapisy w zakrystii
14. Podobnie jak w ubiegłym roku Parafia proponuje wyjazd w Bieszczady i okolice Mazur tzw. Rodzinny tzn. własnym pojazdem. Propozycja trasy umieszczona w gablotach. Zapisy na wyjazd do 1 maja w zakrystii
15. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni
16. Do nabycia tygodnik "Niedziela" oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
17. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę i przy innej okazji.!