X NIEDZIELA ZWYKŁA ROKU B

www.pj.wschowa.net.pl

Wschowa   2015.06.07

X  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Nabożeństwo  Różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 17.00.
  2. Dzisiejsze ofiary do puszek są przeznaczone na świątynię Opatrzności Bożej.
  3. W czwartek po procesji błogosławieństwo wianków.
  4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze o godz. 7.00 i 18.00. po Mszy o godz. 18.00 procesja z Najświętszym Sakramentem. Można zyskać odpust zupełny.
  5. Taca w przyszłą Niedzielę przeznaczona jest na budowę nowego kościoła.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji na Boże Ciało. Komitetom Ołtarzowym za przygotowanie pięknych ołtarzy, Kwiaciarniom „Kuferek”- P. Sobolewskiej,  Kwiaciarni Pani Semeniuk, Kwiaciarni Pani Czajkowskiej za ofiarowane kwiaty do ołtarzy. Wiernym za złożone        ofiary na kwiaty, Straży Pożarnej, Ministrantom, Grupom Parafialnym niosącym figury i feretrony. Policji za zabezpieczenie trasy, Dzieciom sypiącym kwiaty i wszystkim Wiernym z świadectwo wiary i modlitwy. Przez całą oktawę zapraszamy na Msze wieczorne z nabożeństwem do NSPJ i procesją po Mszy.
  7. Dnia 21  czerwca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka  Rodzin i diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Rokitna. Przed Pielgrzymką , w terminie 19-20-21 czerwca poprzedzą diecezjalną pielgrzymkę rekolekcje  rodzin oraz osób chorych i niepełnosprawnych w Rokitnie (21 czerwca). Poprowadzi je wraz ze wspólnotą Chemin Neuf oraz diakonią wychowawczą pełniącą opiekę nad dziećmi  Ks. Mariusz Dudka Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. . Zapisy oraz informację przyjmuje telefonicznie pod  nr 666 028 243. Koszt rekolekcji to 140 zł za osobę (dzieci od 3 do 13 lat -70 zł).Program Pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.
  8. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Włoch w 2016 roku od 26 czerwca  do 7 lipca. Koszt 2950 zł + 150 euro. Zapisy w księgarni Św. Antoniego. Program w gablotach i na stronie internetowej.
  9. Planowana jest  Pielgrzymka do Rzymu na otwarcie Roku Świętego 0d 6 do 10. 12. 2015, organizowana przez Parafię Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.  Koszt 1500 zł. Szczegóły na plakatach.
  10. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, Drogi Misyjne   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
  11. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
  12. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!