I NIEDZIELA ADWENTU ROKU B

www.pj.wschowa.net.pl                                                       Wschowa   2014.11.30

I NIEDZIELA ADWENTU  B

1. Rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny –Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przeżywanie Bożego Narodzenia i na  powtórne przyjście Chrystusa. Nowy Rok Kościelny upłynie pod hasłem „Nawracajcie się i  wierzcie w Ewangelię”. Symbolem roku jest Krzyż.
  2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).
  3. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na  organizację Światowych Dni Młodzieży.
  4. Dzisiaj będziemy mogli wesprzeć potrzebujących symboliczną złotówką do puszek po Mszy Św.
  5. Wszystkich objętych opieką Caritas  naszej Parafii zapraszamy w poniedziałek  na Mszę Św. wieczorną i po odbiór jabłek po Mszy wieczornej.
  6. Rozpoczynamy  Rekolekcje Adwentowe, którym przewodniczył będzie  Ks. Zygmunt Zapaśnik, Ojciec Duchowny kapłanów naszej Diecezji. Msze z naukami rekolekcyjnymi będą o godz. 9.00 i 18.00. Taca zbierana w tych dniach przeznaczona jest na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty. Bóg zapłać. Spowiedź rekolekcyjna w środę od 16.30 do 18.00.
  7. Nie będzie spowiedzi w I piątek. Wszystkich zapraszany w środę i dzieci i młodzież i dorosłych. W piątek można przyjąć Komunie Świętą czy to na Mszy o 6.30. czy wieczornej. Odwiedziny Chorych Proboszcz: w piątek od 8.30. Ks. Łukasz   odwiedzi chorych przed  świętami Bożego Narodzenia – w poniedziałek 22 grudnia.
  8.  W każdą I środę miesiąca  zapraszamy małżeństwa i wszystkich chętnych na Mszę Św. wieczorną z modlitwą za małżeństwa i ze specjalnym błogosławieństwem.
  9.  W każdą I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę wieczorną Rodziców spotkanie po Mszy, Rodziców i Chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w naszej Parafii
  10.  Osoby z Grup Parafialnych prosimy,  wzorem ubiegłego roku, o rozniesienie poświęconych opłatków wigilijnych. Pragniemy w ten sposób podziękować za ofiary złożone za opłatki na budowę kościoła oraz zmotywować jeszcze tych, którzy nie mieli okazji do wsparcia budowy. Ofiary z opłatków są dodatkową ofiarą nie licząc comiesięcznej składki.  Opłatki można  odebrać od przyszłej Niedzieli po Mszach Św. Opłatki można będzie  również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła.  Bóg zapłać za wsparcie.
  11. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci komunijnych.
  12. W przyszła Niedziele zapraszamy Młodzież klas III gimnazjum na Mszę wieczorną i spotkanie po Mszy.
  13. Serdecznie zapraszamy miłośników biegania i nordic walking   na Bieg Mikołajkowy, który odbędzie się w przyszłą niedzielę  7 grudnia  na Bluszczowym Szlaku o godzinie 14.00. Przed biegiem będzie  można  wspomóc potrzebujących symboliczną złotówką. Bliższe  informacje na profilu facebookowym „Biegaj Wschowo”.
  14. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
  15. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
  16.  Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!