IV NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A

www.pj.wschowa.net.pl

Wschowa   2014.05.11.

IV NIEDZIELA    WIELKANOCNA

1. W tym roku Nabożeństwa Majowe są   podczas Apeli wieczornych o  20.30.W Niedzielę nabożeństwa majowe o godz. 17.00.
  2. Taca z przyszłej Niedzieli przeznaczona będzie na budowę kościoła. Bóg zapłać.
  3. W poniedziałki po Mszy wieczornej zapraszamy chętnych  na spotkania Kręgu Biblijnego na plebani.
  4. Organizujemy pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w sobotę 17 maja. Trasa wynosi 40 km. Po drodze zwiedzanie głogowskiej kolegiaty i Domu „Uzdrowienie chorych” prowadzonego przez Cichych Pracowników Krzyża. Transport rowerów w drodze powrotnej będzie zapewniony. Koszt 30 zł. Zebranie osób chętnych na pielgrzymkę rowerową dzisiaj po mszy wieczornej.
  5. Kurs przedmałżeński w naszej Parafii rozpocznie się 25 maja w Niedzielę po Mszy wieczornej i będzie trwał do  31 maja. Nauki o godz. 19.00.
  6. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na Ogólnopolskie Spotkanie młodych nad Lednicą w dniu 7 czerwca.  Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii do przyszłej Niedzieli.
  7. Organizujemy pielgrzymkę do Rokitna z okazji XXV lecia koronacji obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w dniu 21 czerwca br (sobota). W programie obchodów jubileuszu: nabożeństwo różańcowe, konferencja ks. Piotra Pawlukiewicza, Msza św. jubileuszowa pod przewodnictwem biskupów oraz koncert „Arki Noego”.  Wyjazd o godz. 7.00. Orientacyjny koszt 45 zł. Zapisy do końca maja w zakrystii.
  8.  Młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wyjazdu na oazę wakacyjną organizowaną przez ks. Łukasza do Złotego Stoku w terminie 15-31 lipca. Koszt  590 zł. Informacje na plakatach i u ks. Łukasza.Wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wspomóc młodzież, dla których względy finansowe są przeszkodą w takim wyjeździe na oazę, prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszę Święta wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum wraz z rodzicami. Na Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia i wręczenia krzyży, a po Mszy świętej spotkanie w kaplicy. Na  Mszę i spotkanie zapraszamy także dorosłych kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  10. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
  11. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
  12. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!