IV Niedziela Wielkanocna

www.pj.wschowa.net.pl                                                      Wschowa   2013.04.21.

IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1. Taca dzisiejsza  będzie przeznaczona na budowę  nowego kościoła. Bóg zapłać.
  2. Młodzież klas trzecich gimnazjum Zapraszamy dziś  na spotkanie po Mszy wieczornej.
  3. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania.
  4. Dzisiaj w Przyczynie Górnej odpust ku czci Św. Jerzego o godz. 14.00
  5. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha Bpa i Męczennika głównego Patrona Polski.
  6. Uprzejmie przypominamy że Uroczystość I Komunii Św. w naszej Wspólnocie będziemy przeżywali 12 maja na Mszy o godz. 10.00. Osoby nie spokrewnione z Rodzinami Dzieci Pierwszokomunijnych prosimy o wybranie Mszy o innej godzinie .
  7. Zapraszamy na nocną pieszą pielgrzymkę z Głogowa do Grodowca pod hasłem: Nocą do jutrzenki nadziei. Wyjazd autobusem od nas do Głogowa byłby 30 kwietnia o godz. 23.15 Wyjście z Głogowa o północy z parafii NMP Królowej Polski. O 6.00 Msza Święta w Grodowcu i powrót autobusem do Wschowy. Koszt 40 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli.
  8. Tradycyjna  Msza Święta dla małżeństw ze specjalnym błogosławieństwem w maju odbędzie się wyjątkowo w 2 środę tego miesiąca czyli 8 maja o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy. Po mszy świętej będzie też spotkanie w salce dla małżeństw, które byłyby zainteresowane wyjazdami wakacyjnymi na oazy rodzin.
  9. Ruch Światło – Życienaszej diecezji  czyli oaza, organizuje wiele turnusów oaz wakacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w różnych ciekawych miejscach. Oaza wakacyjna Ruchu Światło-Życie to piętnastodniowe rekolekcje zorganizowane w taki sposób, aby był czas na wypoczynek, zabawę ale i na formację duchową i modlitwę. Ks. Łukasz zaprasza na Oazę Nowego Życia młodzież od gimnazjum wzwyż do Złotego Stoku w terminie 17 lipca – 2 sierpnia. Koszt 570 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Łukasza.
  10. Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie, Urząd Miasta i Gminy we Wschowie oraz Centrum Kultury i Rekreacji zapraszają na VII Przegląd Pieśni Patriotycznej  28 .04. br. w Niedzielę o godz. 15.00 do Sali widowiskowej w Centrum Kultury i Rekreacji.
  11. Poseł Marek Ast, Prawo i Sprawiedliwość we Wschowie zapraszają dnia 27.04.2013 r na godz. 16.00 na Mszę Św. w kościele N.M.P.Królowej Polski w Głogowie, odprawianą przez Biskupa Ordynariusza Stefana Regmunta w intencji obrony wolnych mediów w tym TV Trwam oraz na przemarsz ulicami Głogowa. Po marszu o godz. 19.00. zapraszają na spotkanie z dziennikarzem Janem Pospieszalskim w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie przy ul. Piotra Skargi.
  12. Dzisiaj i w przyszłą Niedziele po Mszach przed kaplicą będą zbierane podpisy do protestu podjętego przez rodziców  wobec wcześniejszego posyłania dzieci do szkoły. Zachęcamy do wzięcia udziału i złożenia podpisu. Potrzebny jest również numer PESEL.
  13. Siostry Salezjanki zapraszają do udziału w IV Koncercie charytatywnym a rzecz ofiar w Haiti w niedzielę 12 maja o godz. 15.00 na placu przed przedszkolem Sióstr.
  14. Organizujemy zbiórkę zabawek dla Przedszkola Specjalnego „Kraina Tęczy” działającego w ramach S.O.S.W we Wschowie i Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci we Wschowie prowadzonego przez Siostry Elżbietanki. Zabawki  możemy składać w przedsionku naszej kaplicy do specjalnego kartonu.
  15. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki,  zachęcamy do czytania prasy katolickiej
  16. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
  17. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!