III Niedziela Wielkanocy

www.pj.wschowa.net.pl

Wschowa   2013.04.14.

III NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1. Kończymy Tydzień Miłosierdzia, czas szczególnej modlitwy za Potrzebujących i wszystkich posługujących w Parafialnych Zespołach CARITAS o potrzebne dla Nich łaski. Dzisiaj Po Mszach  będą zbierane ofiary do puszek na dzieła Caritas diecezjalnej.
  2. Taca w przyszłą Niedzielę będzie przeznaczona na budowę  nowego kościoła. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj zapraszamy Młodzież klas  drugich gimnazjum na Mszę Św. wieczorną i spotkanie po Mszy Św. w kaplicy. Klasy trzecie mają spotkanie w przyszłą Niedzielę.
  4. Odwołujemy wyjazd do Lourdes. Nie udało się zabrać podstawowej ilości Pielgrzymów. Istnieje możliwość wyjazdu do Lourdes z Parafii z Wilkanowa w terminie od 29 czerwca do 5 lipca w cenie 1400 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Jest jeszcze  10 miejsc wolnych.
  5. Organizujemy zbiórkę zabawek dla Przedszkola Specjalnego „Kraina Tęczy” działającego w ramach S.O.S.W we Wschowie i Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci we Wschowie prowadzonego przez Siostry Elżbietanki. Zabawki  możemy składać w przedsionku naszej kaplicy do specjalnego kartonu.
  6. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki,  zachęcamy do czytania prasy katolickiej
  7. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
  8. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

PIELGRZYMKA DO FRANCJI  z Wilkanowa k. Zielonej Góry

LOURDES – PARYŻ – NEVERS – ARS – AVIGNON

Termin: 29.06 - 5.07. 2013 r.

Cena: 1399 zł

1 dzień: 06.00 – wyjazd z Wilkanowa. Wyjazd z kraju: Świecko. Przejazd przez Niemcy, Belgię, Francję.

Około 20.00 – zakwaterowanie w hotelu pod Paryżem. Nocleg.

2.dzień:  07.00 – śniadanie. 07.45 – wyjazd.

Zwiedzanie PARYŻA (stolica Francji – lista UNESCO) Łuk Triumfalny, Wieża Eiffla, Pałac Inwalidów (grobowiec Napoleona), Dzielnica Łacińska, Luwr (największe muzeum świata), Panteon, katedra Notre Damme, Centrum Pompidou, Sorbona (zwiedzanie z zewnątrz), Kaplica Cudownego Medalika – Msza św.

Około 20.00 – zakwaterowanie w hotelu w Orleanie. Nocleg.

3.dzień:  07.00 – śniadanie. 07.45 – wyjazd.

Zwiedzanie NEVERS – miejsce pochówku św. Bernadetty Soubirou.

Około 19.00 – zakwaterowanie w hotelu w Lourdes. Obiadokolacja. Możliwość udziału w procesji ze świecami. Nocleg.

4.dzień:  06.00 – Msza święta. 09.00 – śniadanie.

Zwiedzanie LOURDES („francuska Częstochowa”, słynne miejsce objawień Matki Boskiej) – Plac Różańcowy, Święta Grota, szlak św. Bernadetty Soubirou. Czas wolny – możliwość pobrania cudownej wody.

Około 19.00 – obiadokolacja. Możliwość udziału w procesji ze świecami. Nocleg.

5.dzień:  06.00 – msza święta. 07.00 – śniadanie. 07.45 – wyjazd.

Przystanek w punkcie widokowym na CARCASSONNE (lista UNESCO) – największe i najlepiej zachowane średniowieczne miasto Europy.

Zwiedzanie AVIGNON (XIV-wieczna siedziba papiestwa, lista UNESCO) – pałac papieski, katedra.

Około 22.00 – zakwaterowanie w hotelu pod Lyonem. Nocleg.

6.dzień:  07.00 – śniadanie. 07.45 – wyjazd.

Zwiedzanie ARS-SUR-FORMANS – sanktuarium z grobowcem św. Jana Marii Vianneya. Msza święta.

Zwiedzanie PARAY-LE-MONIAL (miejsce słynnych objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa) – klasztor z grobowcem św. Małgorzaty Alacoque.

Przejazd przez Francję i Niemcy.

7.dzień: Wjazd do kraju. Około 05.00 – rozwiązanie wycieczki w Wilkanowie.

W cenie:

·        autokar wysokopokładowy (klimatyzacja, wc, video, barek dodatkowo płatny) – około 4500 km

·        5 noclegów w hotelach tranzytowych/**/***- pokoje 2.3-osobowe z łazienką/WC

·        5 śniadań, 2 obiadokolację

·        opieka pilota BP EXODUS