III Niedziela Wielkiego postu Rok C

www.pj.wschowa.net.pl

Wschowa   2013.03.03.

II NIEDZIELA WIELKIEGO  POSTU  C

1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 16.00.
  2. Dzisiaj   po Mszach będzie zbiórka do puszek na potrzeby misji.
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej
     w każdy piątek o godz. 17.00 – dla dzieci, o 18.30 – dla młodzieży
     i dorosłych. Nabożeństwo
    Gorzkich Żali w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
  4. Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w piątek 22 marca do 24 marca  do Niedzieli Palmowej. Rekolekcje będziemy przeżywali z kopią Całunu Turyńskiego, które poprowadzi Paulista Kustosz Całunu ks. Zbigniew Dudek.
  5. W tym tygodniu we wtorek zapraszamy Sodalicję Św. Jadwigi na Mszę Św. wieczorną i nabożeństwo do Św. Jadwigi z ucałowaniem relikwii.
  6. W każdą I środę miesiąca zapraszamy Małżeństwa na Mszę Św. wieczorną i spotkanie po Mszy w kaplicy.
  7. W każdą I środę miesiąca można uzyskać porady prawne w kancelarii parafialnej od 18.00 do 19.00.
  8. W każdy czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 20.00 zakończenie o 21.00
  9. Młodzież klas trzecich gimnazjum zapraszamy dzisiaj po Mszy Św. wieczornej na  spotkanie w kaplicy.
  10. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Lourdes w sierpniu od 11 do 22 sierpnia. Zapisy do końca marca. Ponieważ należy wpłacić na rezerwację noclegów, musimy mieć orientacje o liczbie zainteresowanych. Plan pielgrzymki jest umieszczony w gablotach. Kwota będzie podana w przyszłą Niedzielę.
  11. Można zabrać do domu skarbonkę na jałmużnę postną. Przynosimy ją w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów. Ofiary tam złożone są wyrazem naszego umartwienia i miłości na rzecz ubogich. Są też do nabycia świece na stół wielkanocny w cenie 5 zł.
  12. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć kartki świąteczne, dochód przeznaczamy na pomoc potrzebującym.
  13. Dziękujemy serdecznie za sprzątnie naszej świątyni. Bóg zapłać.
  14. Do nabycia jest tygodnik Niedziela, Przewodnik katolicki, Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
  15. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę na budowę  i przy innej okazji.