I Niedziela Adwentu Rok C

www.pj.wschowa.net.pl

Wschowa   2012.12.02.

I NIEDZIELA ADWENTU – NOWY ROK LITURGICZNY

HASŁO ROKU LITURGICZNEGO Być solą ziemi”.

1. Rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny – Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przeżywanie Bożego Narodzenia i na  powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Nowy Rok Kościelny upłynie pod hasłem „Być solą ziemi”.
  2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).
  3. Młodzież klas II gimnazjum zapraszamy serdecznie w przyszłą Niedzielę  na Mszę Św. wieczorną i na spotkanie po Mszy w kaplicy.
  4. Osoby z Grup Parafialnych prosimy,  wzorem ubiegłego roku, o rozniesienie poświęconych opłatków wigilijnych. Pragniemy w ten sposób podziękować za ofiary złożone za opłatki na budowę kościoła oraz zmotywować jeszcze tych, którzy nie mieli okazji do wsparcia budowy. Ofiary z opłatków są dodatkową ofiarą nie licząc comiesięcznej składki.  Opłatki można  odebrać dzisiaj po Mszach Św. Opłatki można również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła.  Bóg zapłać za wsparcie.
  5. Podobnie jak w ubiegłym roku dzieci napisały listy do św. Mikołaja. Jest  możliwość  zapoznania  się z tymi listami w przedsionku kaplicy, Osoby, które chcą zostać  POMOCNIKIEM św. Mikołaja proszone są o zgłaszanie się z listem do zakrystii. Prośby w listach staramy się spełniać  rozsądnie wystarczy spełnienie jednego marzenia. Prośby realizujemy  do 16 grudnia.
  6. Wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy na Koncert Adwentowy w  piątek 7 grudnia po Mszy wieczornej. Koncert poświęcony jest kontemplacji  czasu na powtórne przyjście Jezusa . Warszawscy muzycy, Sopranistka Anna Fijałkowska i  Organista Michał Jung poprowadzą nas przez dzieła wielkich Mistrzów ubogacone Słowem Bożym. Serdecznie zapraszamy wszystkich.
  7. W każdą I środę miesiąca  zapraszamy Małżeństwa na Mszę Św. wieczorną ze specjalnym błogosławieństwem.
  8. Porady  prawne można uzyskać w naszej Parafii w  każdą  I środę miesiąca  w godz. od godz. 18 00 do 19.00. w kancelarii parafialnej.
  9. W każdy czwartek zapraszamy na  adorację Najświętszego Sakramentu od 20.00 – 21.00.
  10. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od 17.00. Odwiedziny chorych w piątek : Proboszcz  od 8.30. Ks. Łukasz od 11.30.
  11. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w  3 Niedzielę adwentu, 16 grudnia. Spowiedź będzie 19 grudnia od 16.00 do 18.00. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Proboszcz z Lginia Ryszard Marczyk. Nauki na Mszach Św. wieczornych o godz. 18.00.
  12. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i wystrój naszej Świątyni. Bóg zapłać.
  13. Do nabycia tygodnik "Niedziela” oraz Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  14. Za wszelkie ofiary składane na tacę, na budowę i przy innej okazji, składamy serdeczne Bóg zapłać.